BIO Βιετνάμ Μάο Φενγκ | Λευκό τσάι - συσκευασία: 50 γρ
BIO Βιετνάμ Μάο Φενγκ | Λευκό τσάι - συσκευασία: 50 γρ
Το BIO Vietnam Mao Feng είναι ένα premium λευκό τσάι με λεπτή γεύση λουλουδιών και χαμηλή περιεκτικότητα σε καφεΐνη, ιδανικό για κατανάλωση όλη την ημέρα. Χάρη στην ολόφυλλη μορφή και την οργανική του προέλευση, διατηρεί τη φυσική του ποιότητα και καθαρότητα. Περισσότερα
6,46 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K07099
Το BIO Vietnam Mao Feng είναι ένα premium λευκό τσάι με λεπτή γεύση λουλουδιών και χαμηλή περιεκτικότητα σε καφεΐνη, ιδανικό για κατανάλωση όλη την ημέρα. Χάρη στην ολόφυλλη μορφή και την οργανική του προέλευση, διατηρεί τη φυσική του ποιότητα και καθαρότητα. Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K07099
Βιολογικό λευκό τσάι – Βιετνάμ Μάο Φενγκ για τους λάτρεις του τσαγιού
- ✔️ υψηλής ποιότητας λευκό χαλαρό τσάι με χαμηλή περιεκτικότητα σε καφεΐνη
- ✔️ Λεπτό άρωμα λουλουδιών
- ✔️ πιστοποιημένο βιολογικό τσάι
- ✔️ Ολόκληρα φύλλα
- ✔️ νερό με νερό σε θερμοκρασία 70-80 °C
- ✔️ Αφήστε το να βράσει για 1,5-2 λεπτά

Υψηλής ποιότητας χαλαρό λευκό τσάι από το Βιετνάμ με άρωμα λουλουδιών
Το BIO Vietnam Mao Feng είναι ένα εξαιρετικό λευκό τσάι που προέρχεται από βιολογικά αγροκτήματα στο Βιετνάμ . Η ολόφυλλη μορφή του διατηρεί τη φυσική ποιότητα των φύλλων του τσαγιού, τα οποία, όταν εμποτιστούν, δημιουργούν ένα ανοιχτό κιτρινοπράσινο έγχυμα με ένα λεπτό άρωμα λουλουδιών .
Αυτό το τσάι χαρακτηρίζεται από τη χαμηλή περιεκτικότητά του σε καφεΐνη , καθιστώντας το ιδανικό ρόφημα για να το πιείτε όλη την ημέρα. Η λεπτή του γεύση και το άρωμα λουλουδιών του θα αρέσουν τόσο στους έμπειρους λάτρεις του τσαγιού όσο και σε όσους αναζητούν μια νέα γευστική εμπειρία. Χάρη στην προέλευσή του από πιστοποιημένη βιολογική γεωργία, είναι επίσης φιλικό προς το περιβάλλον.
Προετοιμασία λευκού τσαγιού
Η προετοιμασία του τσαγιού είναι πολύ εύκολη, απλώς ρίξτε το με νερό σε θερμοκρασία 70-80 °C , βράστε για 1,5-2 λεπτά και στη συνέχεια απλώς απολαύστε την ευχάριστη, λεπτή γεύση του λευκού τσαγιού.

Διατροφικές αξίες του λευκού τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο
| Ενεργειακή αξία: | 12 kJ / 3 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Ζάχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνη: | 0,5 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 I.C.: 17944759
Σύνθεση
Χαλαρό βιολογικό λευκό τσάι Vietnam Mao Feng.
Χώρα προέλευσης
Βιετνάμ

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Λευκό |
| Χώρα προέλευσης | Βιετνάμ |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χαμηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Λευκό |
| Χώρα προέλευσης | Βιετνάμ |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χαμηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |




















