BIO Πρωινό τσάι | Τσάι βοτάνων - συσκευασία: 50 γρ
BIO Πρωινό τσάι | Τσάι βοτάνων - συσκευασία: 50 γρ
Απολαύστε φυτικό χύμα BIO πρωινό τσάι , το οποίο περιέχει συστατικά υψηλής ποιότητας. Ο συνδυασμός μήλου, τσουκνίδας, λεμονόχορτου, μάραθου, χαμομηλιού, φύλλων βατόμουρου θα σας δώσει ενέργεια αμέσως μετά το ξύπνημα, ακόμη και χωρίς καφεΐνη . Περισσότερα
4,16 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,19 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,09 €/g Κωδικός προϊόντος: K06873
Απολαύστε φυτικό χύμα BIO πρωινό τσάι , το οποίο περιέχει συστατικά υψηλής ποιότητας. Ο συνδυασμός μήλου, τσουκνίδας, λεμονόχορτου, μάραθου, χαμομηλιού, φύλλων βατόμουρου θα σας δώσει ενέργεια αμέσως μετά το ξύπνημα, ακόμη και χωρίς καφεΐνη . Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,09 €/g Κωδικός προϊόντος: K06873
BIO χαλαρό πρωινό τσάι από επιλεγμένα βότανα
- ✔️ ποιοτικό χαλαρό πρωινό τσάι
- ✔️ βιολογικό τσάι από βότανα
- ✔️ ιδανικό για ένα ευχάριστο ξεκίνημα της ημέρας
- ✔️ Δροσιστικό τσάι χωρίς καφεΐνη για όλη την οικογένεια
- ✔️ νερό με νερό σε θερμοκρασία 100 °C
- ✔️ Αφήστε το να μουλιάσει για 7-10 λεπτά

Βιολογικό πρωινό τσάι για ένα ευχάριστο φρέσκο ξύπνημα χωρίς καφεΐνη
Το πρωινό τσάι BIO σας προσφέρει μια ήπια, αναζωογονητική γεύση χωρίς καφεΐνη , ιδανική για φυσική αφύπνιση ή χαλάρωση οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας. Χάρη σε μια προσεκτική επιλογή βοτάνων και φρούτων , όπως μήλο, λεμονόχορτο και χαμομήλι, αυτό το τσάι θα σας βάλει σε μια ήρεμη νότα και θα σας προσφέρει ένα ευχάριστο ξεκίνημα στη νέα μέρα .
Το χαλαρό πρωινό μας τσάι από βότανα επεξεργάζεται πλήρως χωρίς χημικά πρόσθετα , γεγονός που εγγυάται την υψηλότερη ποιότητα με σεβασμό στη φύση. Το φρουτώδες-λουλουδένιο άρωμα και η ελαφρώς γλυκιά γεύση θα σας ανανεώσουν ευχάριστα. Αυτό το τσάι προσφέρει μια αγνή εμπειρία σε κάθε γουλιά και αποτελεί ιδανική επιλογή για όλη την οικογένεια.
Παρασκευή πρωινού τσαγιού από βότανα
Η παρασκευή του τσαγιού είναι πολύ εύκολη, απλά περιχύστε το με νερό σε θερμοκρασία 100 °C , βράστε για 7-10 λεπτά και στη συνέχεια απλώς απολαύστε την ευχάριστη αρωματική γεύση του τσαγιού από βότανα.

Διατροφικές αξίες του τσαγιού:
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο
| Ενεργειακή αξία: | 2 kJ / 1 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Ζάχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνες: | < 0,1 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 Αναγνωριστικό εταιρείας: 17944759
Σύνθεση
Χαλαρό τσάι από βότανα - μήλο, τσουκνίδα, λεμονόχορτο, μάραθο, χαμομήλι, φύλλα βατόμουρου.

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Φυτικά |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Αποσπασματικά |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Φρουτώδες, Φυτικά |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Φυτικά |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Αποσπασματικά |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Φρουτώδες, Φυτικά |

Πώς να αναγνωρίσετε ποιοτικό χαλαρό τσάι
Τι είναι αυτό - ποιοτικό τσάι; Πώς να το αναγνωρίσετε, πού να αγοράσετε ποιοτικό τσάι και γιατί η ποιότητα του τσαγιού προέχει κατά την επιλογή του; Σήμερα θα μάθετε το τεστ 4 αισθήσεων, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε τους ποιοτικούς παράγοντες του καλού τσαγιού.

Kombucha - τι είναι και πώς να το φτιάξετε
Έχετε ακούσει ποτέ για το τσάι που έχει υποστεί ζύμωση; Μιλάμε για το λεγόμενο kombucha. Φέρνει πολλά οφέλη στον οργανισμό σας. Δοκιμάστε να το φτιάξετε στο σπίτι, είναι διασκεδαστικό.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.



























