ΒΙΟ Κίνα Pai Mu Tan | Λευκό τσάι - συσκευασία: 50 γρ
ΒΙΟ Κίνα Pai Mu Tan | Λευκό τσάι - συσκευασία: 50 γρ
Το BIO China Pai Mu Tan είναι ένα λευκό τσάι με λεπτά πρασινο-καφέ φύλλα που προσφέρει μια λεπτή, λουλουδάτη γεύση. Χάρη στη χαμηλή περιεκτικότητά του σε καφεΐνη και στο ανοιχτόχρωμο, κίτρινο έγχυμα, είναι ιδανικό για να το πιείτε όλη την ημέρα. Περισσότερα
7,61 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,34 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,17 €/g Κωδικός προϊόντος: K07101
Το BIO China Pai Mu Tan είναι ένα λευκό τσάι με λεπτά πρασινο-καφέ φύλλα που προσφέρει μια λεπτή, λουλουδάτη γεύση. Χάρη στη χαμηλή περιεκτικότητά του σε καφεΐνη και στο ανοιχτόχρωμο, κίτρινο έγχυμα, είναι ιδανικό για να το πιείτε όλη την ημέρα. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,17 €/g Κωδικός προϊόντος: K07101
BIO λευκό τσάι – China Pai Mu Tan με χαμηλή περιεκτικότητα σε καφεΐνη
- ✔️ υψηλής ποιότητας λευκό χαλαρό τσάι με χαμηλή περιεκτικότητα σε καφεΐνη
- ✔️ Λεπτό άρωμα λουλουδιών
- ✔️ πιστοποιημένο βιολογικό τσάι
- ✔️ Παραδοσιακό Κινέζικο λευκό τσάι
- ✔️ Ολόκληρα φύλλα
- ✔️ νερό με νερό σε θερμοκρασία 70-80 °C
- ✔️ Αφήστε το να βράσει για 1,5-2 λεπτά

Υψηλής ποιότητας βιολογικό χαλαρό λευκό τσάι από την Κίνα
Ανακαλύψτε τη μαγεία του BIO China Pai Mu Tan – ένα λευκό τσάι με λεπτά πράσινα-καφέ φύλλα που θα ενθουσιάσει τις αισθήσεις σας με την αρωματική του πινελιά. Η πιστοποίηση BIO εγγυάται ότι καλλιεργήθηκε χωρίς τη χρήση χημικών, γεγονός που συμβάλλει στην αγνή και φυσική του γεύση.
Αυτό το τσάι χαρακτηρίζεται από μια λεπτή, λουλουδάτη γεύση με μια νότα παιώνιας και ένα ανοιχτό κίτρινο έγχυμα . Χάρη στη χαμηλή του περιεκτικότητα σε καφεΐνη, είναι ιδανικό για κατανάλωση όλη την ημέρα. Ετοιμάστε ένα φλιτζάνι από αυτό το παραδοσιακό κινέζικο τσάι και απολαύστε την αρμονία των γεύσεων.
Προετοιμασία λευκού τσαγιού
Η προετοιμασία του τσαγιού είναι πολύ εύκολη, απλώς ρίξτε το με νερό σε θερμοκρασία 70-80 °C , βράστε για 1,5-2 λεπτά και στη συνέχεια απλώς απολαύστε την ευχάριστη, λεπτή γεύση του λευκού τσαγιού.

Διατροφικές αξίες του τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο
| Ενεργειακή αξία: | 12 kJ / 3 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Ζάχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνη: | 0,5 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 I.C.: 17944759
Σύνθεση
Χαλαρό βιολογικό λευκό τσάι China Pai Mu Tan.
Χώρα προέλευσης
Κίνα

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Λευκό |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χαμηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Λευκό |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χαμηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |




















