BIO Kina Pai Mu Tan | Hvid te - Emballage: 50 g
BIO Kina Pai Mu Tan | Hvid te - Emballage: 50 g
BIO China Pai Mu Tan er en hvid te med fine grønlig-brune blade, der giver en delikat, blomsteragtig smag. Takket være dets lave koffeinindhold og lette, gule infusion er den ideel til at nippe til hele dagen. Mere
7,60 € ekskl. moms (Momsfradrag) Pris 0,38 € for en kop fantastisk te
Bring ![]() |
7.9 € | 7.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
10.7 € | 10.7 € |
DPD ![]() |
13.5 € | 13.5 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Betaling: Kort, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Pakke: 50 g 0,19 €/g Produktkode: K07101
BIO China Pai Mu Tan er en hvid te med fine grønlig-brune blade, der giver en delikat, blomsteragtig smag. Takket være dets lave koffeinindhold og lette, gule infusion er den ideel til at nippe til hele dagen. Mere
Pakke: 50 g 0,19 €/g Produktkode: K07101
BIO hvid te – China Pai Mu Tan med lavt koffeinindhold
- ✔️ hvid løs te af høj kvalitet med lavt koffeinindhold
- ✔️ delikat blomsterduft
- ✔️ certificeret økologisk te
- ✔️ traditionel kinesisk hvid te
- ✔️ hele blade form
- ✔️ vand med vand ved en temperatur på 70-80 °C
- ✔️ Lad trække i 1,5-2 minutter

Økologisk løs hvid te af høj kvalitet fra Kina
Oplev magien ved BIO China Pai Mu Tan – en hvid te med delikate grønbrune blade, der vil glæde dine sanser med dens aromatiske touch. BIO-certificeringen garanterer, at den er dyrket uden brug af kemikalier, hvilket bidrager til dens rene og naturlige smag.
Denne te er kendetegnet ved en delikat, blomsteragtig smag med et strejf af pæon og en lysegul infusion . Takket være dets lave koffeinindhold er den ideel til at drikke hele dagen. Tilbered en kop af denne traditionelle kinesiske te og nyd harmonien af smag.
Forberedelse af hvid te
Det er meget nemt at tilberede teen, bare hæld den med vand ved en temperatur på 70-80 °C , stejl i 1,5-2 minutter og nyd derefter den behagelige, delikate smag af hvid te.

Ernæringsmæssige værdier af te
100 ml te* indeholder i gennemsnit
| Energiværdi: | 12 kJ / 3 kcal |
| Fedt: | < 0,1 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | < 0,1 g |
| Kulhydrater: | < 0,1 g |
| Sukker: | < 0,1 g |
| Protein: | 0,5 g |
| Salt: | < 0,01 g |
* baseret på en infusion lavet af 3 g te pr. 200 ml vand
Opbevaring
Opbevares på et tørt sted.
Fabrikant
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tjekkiet Momsnr.: CZ17944759 I.C.: 17944759
Sammensætning
Løs økologisk hvid te China Pai Mu Tan.
Oprindelsesland
Kina

| Certificering | BIO |
|---|---|
| En slags te | Hvid |
| Oprindelsesland | Kina |
| Smag | Fint |
| Form | Hele bladet |
| Koffeinindhold | Lav |
| Udvaskningstid | Hurtig (1-3 minutter) |
| Vandets temperatur | Medium (70-80 °C) |
| Anbefalet dosis | 12-15 g/l |
| Aroma-teer | Blomster |
| Certificering | BIO |
|---|---|
| En slags te | Hvid |
| Oprindelsesland | Kina |
| Smag | Fint |
| Form | Hele bladet |
| Koffeinindhold | Lav |
| Udvaskningstid | Hurtig (1-3 minutter) |
| Vandets temperatur | Medium (70-80 °C) |
| Anbefalet dosis | 12-15 g/l |
| Aroma-teer | Blomster |





















