BIO Kiina Pai Mu Tan | Valkoinen tee - Pakkaus: 50 g
BIO Kiina Pai Mu Tan | Valkoinen tee - Pakkaus: 50 g
BIO China Pai Mu Tan on valkoinen tee, jossa on hienot vihertävänruskeat lehdet ja joka tarjoaa herkän, kukkaisen maun. Alhaisen kofeiinipitoisuutensa ja kevyen, keltaisen infuusion ansiosta se on ihanteellinen siemaillen koko päivän. Lisää
7,63 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,35 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,17 €/g Tuotekoodi: K07101
BIO China Pai Mu Tan on valkoinen tee, jossa on hienot vihertävänruskeat lehdet ja joka tarjoaa herkän, kukkaisen maun. Alhaisen kofeiinipitoisuutensa ja kevyen, keltaisen infuusion ansiosta se on ihanteellinen siemaillen koko päivän. Lisää
Paketti: 50 g 0,17 €/g Tuotekoodi: K07101
BIO valkoinen tee – China Pai Mu Tan, jossa on alhainen kofeiinipitoisuus
- ✔️ korkealaatuinen valkoinen irtotee, jossa on alhainen kofeiinipitoisuus
- ✔️Hieno kukkainen tuoksu
- ✔️ Sertifioitu luomutee
- ✔️ perinteinen kiinalainen valkoinen tee
- ✔️ Kokonainen lehtimuoto
- ✔️ vettä vedellä, jonka lämpötila on 70-80 °C
- ✔️ Anna tekeytyä 1,5-2 minuuttia

Laadukas luomu irtovalkoinen tee Kiinasta
Tutustu BIO China Pai Mu Tanin taikuuteen – valkoiseen teehen, jossa on herkät vihreänruskeat lehdet ja joka ilahduttaa aistejasi aromaattisella kosketuksellaan. BIO-sertifikaatti takaa, että se on kasvatettu ilman kemikaaleja, mikä edistää sen puhdasta ja luonnollista makua.
Tälle teelle on ominaista herkkä, kukkainen maku , jossa on vivahdus pioni ja vaaleankeltainen infuusio . Alhaisen kofeiinipitoisuutensa ansiosta se sopii erinomaisesti juotavaksi koko päivän. Valmista kuppi tätä perinteistä kiinalaista teetä ja nauti makujen harmoniasta.
Valkoisen teen valmistus
Teen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada se vain 70-80 °C: een vedellä, liota 1,5-2 minuuttia ja nauti sitten valkoisen teen miellyttävästä, herkästä mausta.

Teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 12 kJ / 3 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiini: | 0,5 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 I.C.: 17944759
Koostumus
Loomuvalkoinen löysä tee Kiina Pai Mu Tan.
Alkuperämaa
Kiina

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Valkoinen |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Matala |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Kukka |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Valkoinen |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Matala |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Kukka |





















