BIO Rosmariini ja vadelma | Hedelmätee - Pakkaus: 50 g
BIO Rosmariini ja vadelma | Hedelmätee - Pakkaus: 50 g
BIO Rosmariini ja vadelma – yhtä jännittävä maku kuin ensitreffeillä. Teetä ei vain romantikoille, vaan myös romanttisille makunystyreille. Sydämesi lepattaa, ei rakkaudesta, vaan makuyhdistelmästä. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07045
BIO Rosmariini ja vadelma – yhtä jännittävä maku kuin ensitreffeillä. Teetä ei vain romantikoille, vaan myös romanttisille makunystyreille. Sydämesi lepattaa, ei rakkaudesta, vaan makuyhdistelmästä. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07045
Rosmariinia ja vadelmaa luomuhedelmäteessä. Miksi hän?

Rosmariini ja vadelma. Rakkautta ensimmäisellä kulauksella
Tämä luomuteemme on kuin rakkautta ensisilmäyksellä. Mutta silmiesi sijaan rakastut kuppiin. Tämä ei ole tavallinen vadelmahedelmätee. Ensinnäkin nämä ovat luomulaatuisia vadelmia , eli 100 % luonnollisia ilman keinotekoisia ainesosia. Lisäksi ne ovat uudessa yhdistelmässä rosmariinin kanssa, tietysti myös puhtaasti luomuviljelystä. Yhdessä ne harmonisoituvat uskomattoman hyvin ja kimaltelevat energiaa, joka iskee heti ensimmäisen siemauksen jälkeen.
Tämän teen alkuperäistä hedelmä-yrttiseosta täydentää myös tuore sitruunankuori, omena tai hibiscus. Tiesitkö, että rosmariini tukee selkeää mieltä ja vadelmilla ja niiden lehdillä on myrkkyjä puhdistava vaikutus? Tämä suhde ei todellakaan ole myrkyllinen, joten älä pelkää rakastua luomurosmariini- ja vadelmateeemme.
BIO-tee Rosmariini ja vadelma - miten se valmistetaan
Mitattu annos yrttiteetä, ts. 12-15 g/l, kaada kiehuvaa vettä ja anna hautua 7-10 minuuttia .

Teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin:
| Energia-arvo: | 2 kJ / 1 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | < 0,1 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
BIO-sitruunaruoho, BIO-omena, BIO-rosmariini, BIO-hibiscus, BIO-vadelmanlehdet, BIO-vadelmat, BIO-siniruiskukka, luonnollinen vadelman ja sitruunan maku

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Hedelmäinen |
| Maku | Makea |
| Lomake | Seos |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Hedelmäinen |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Hedelmäinen |
| Maku | Makea |
| Lomake | Seos |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Hedelmäinen |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.















