BIO Vietnam Mao Feng | Valkoinen tee - Pakkaus: 50 g
BIO Vietnam Mao Feng | Valkoinen tee - Pakkaus: 50 g
BIO Vietnam Mao Feng on korkealuokkainen valkoinen tee, jossa on herkkä kukkainen maku ja alhainen kofeiinipitoisuus, ihanteellinen juotavaksi koko päivän. Kokolehtisen muodon ja orgaanisen alkuperänsä ansiosta se säilyttää luonnollisen laatunsa ja puhtautensa. Lisää
6,40 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K07099
BIO Vietnam Mao Feng on korkealuokkainen valkoinen tee, jossa on herkkä kukkainen maku ja alhainen kofeiinipitoisuus, ihanteellinen juotavaksi koko päivän. Kokolehtisen muodon ja orgaanisen alkuperänsä ansiosta se säilyttää luonnollisen laatunsa ja puhtautensa. Lisää
Tuotekoodi: K07099
Luomuvalkoinen tee – Vietnam Mao Feng teen ystäville
- ✔️ korkealaatuinen valkoinen irtotee, jossa on alhainen kofeiinipitoisuus
- ✔️Hieno kukkainen tuoksu
- ✔️ Sertifioitu luomutee
- ✔️ Kokonainen lehtimuoto
- ✔️ vettä vedellä, jonka lämpötila on 70-80 °C
- ✔️ Anna tekeytyä 1,5-2 minuuttia

Laadukas irtonainen valkoinen tee Vietnamista, jossa on kukkainen aromi
BIO Vietnam Mao Feng on poikkeuksellinen valkoinen tee, joka on peräisin Vietnamin luomutiloilta. Sen kokolehtinen muoto säilyttää teenlehtien luonnollisen laadun, joka liotettuna muodostaa vaalean kelta-vihreän tuoksun, jossa on herkkä kukkainen aromi .
Tälle teelle on ominaista sen alhainen kofeiinipitoisuus , mikä tekee siitä ihanteellisen juoman koko päivän siemaillen. Sen herkkä maku ja kukkainen tuoksu vetoavat sekä kokeneille teenystäville että uuden makuelämyksen kaipaajille. Koska se on peräisin sertifioidusta luomuviljelystä, se on myös ympäristöystävällinen.
Valkoisen teen valmistus
Teen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada se vain 70-80 °C: een vedellä, liota 1,5-2 minuuttia ja nauti sitten valkoisen teen miellyttävästä, herkästä mausta.

Valkoisen teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 12 kJ / 3 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiini: | 0,5 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 IČ: 17944759
Koostumus
Irtonainen luonnonvalkoinen tee Vietnam Mao Feng.
Alkuperämaa
Vietnam

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Valkoinen |
| Alkuperämaa | Vietnam |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Matala |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Kukka |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Valkoinen |
| Alkuperämaa | Vietnam |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Matala |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Kukka |





















