BIO Aamutee | Yrttitee - Pakkaus: 50 g
BIO Aamutee | Yrttitee - Pakkaus: 50 g
Nauti yrttilöysä BIO-aamuteetä , joka sisältää korkealaatuisimpia ainesosia. Yhdistelmä omenaa, nokkosta, sitruunaruohoa, fenkolia, kamomillaa, karhunvatukkaa antaa sinulle energiaa heti heräämisen jälkeen, jopa ilman kofeiinia . Lisää
4,12 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,19 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,09 €/g Tuotekoodi: K06873
Nauti yrttilöysä BIO-aamuteetä , joka sisältää korkealaatuisimpia ainesosia. Yhdistelmä omenaa, nokkosta, sitruunaruohoa, fenkolia, kamomillaa, karhunvatukkaa antaa sinulle energiaa heti heräämisen jälkeen, jopa ilman kofeiinia . Lisää
Paketti: 50 g 0,09 €/g Tuotekoodi: K06873
BIO löysä aamutee valikoiduista yrteistä
- ✔️ laadukasta löysää aamuteetä
- ✔️ Luomu yrttitee
- ✔️ Ihanteellinen mukavaan aloitukseen päivälle
- ✔️ Virkistävä tee ilman kofeiinia koko perheelle
- ✔️vesi vedellä 100°C lämpötilassa
- ✔️Anna vaikuttaa 7-10 minuuttia

Luomuaamutee miellyttävään raikkaan heräämiseen ilman kofeiinia
BIO-aamutee tuo sinulle pehmeän, virkistävän maun ilman kofeiinia , ihanteellinen luonnolliseen heräämiseen tai rentoutumiseen mihin vuorokauden aikaan tahansa. Huolellisen yrttien ja hedelmien, kuten omenan, sitruunaruohon ja kamomillan, valikoiman ansiosta tämä tee rauhoittaa sinut ja tarjoaa miellyttävän alun uudelle päivälle .
Irtonainen yrttiaamuteemme on valmistettu täysin ilman kemiallisia lisäaineita , mikä takaa korkeimman laadun luontoa kunnioittaen. Hedelmäinen-kukkainen tuoksu ja hieman makea maku virkistävät sinua miellyttävästi. Tämä tee tarjoaa puhtaan kokemuksen jokaisella kulauksella ja on ihanteellinen valinta koko perheelle.
Yrttiaamuteen valmistus
Teen valmistus on erittäin helppoa, kaada se vain 100 °C :n vedellä, liota 7-10 minuuttia ja nauti sitten yrttiteen miellyttävästä aromaattisesta mausta.

Teen ravintoarvot:
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 2 kJ / 1 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | < 0,1 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
Irtonainen yrttitee - omena, nokkonen, sitruunaruoho, fenkoli, kamomilla, karhunvatukka.

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Yrtti |
| Maku | Fine |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromaattiset teet | Hedelmäinen, Yrtti |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Yrtti |
| Maku | Fine |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromaattiset teet | Hedelmäinen, Yrtti |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

Kombucha - mitä se on ja miten se tehdään
Oletko koskaan kuullut fermentoidusta teestä? Puhumme niin sanotusta kombuchasta. Se tuo kehollesi paljon etuja. Kokeile tehdä sitä kotona, se on hauskaa.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.




























