BIO Kiina Wujuan | Vihreä tee - Pakkaus: 50 g
BIO Kiina Wujuan | Vihreä tee - Pakkaus: 50 g
Perinteinen kiinalainen luomutee - China Wujuan tuo herkän kukkaisen maun keskipitkällä kofeiinipitoisuudella , joka on ihanteellinen rauhallisiin ja lievästi rohkaiseviin hetkiin päivän aikana. Tämä korkealaatuinen luomutee on täydellinen valinta luonnontuotteiden ystäville. Lisää
5,70 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,26 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,13 €/g Tuotekoodi: K05503
Perinteinen kiinalainen luomutee - China Wujuan tuo herkän kukkaisen maun keskipitkällä kofeiinipitoisuudella , joka on ihanteellinen rauhallisiin ja lievästi rohkaiseviin hetkiin päivän aikana. Tämä korkealaatuinen luomutee on täydellinen valinta luonnontuotteiden ystäville. Lisää
Paketti: 50 g 0,13 €/g Tuotekoodi: K05503
Luomu löysä vihreä tee China Wujuan, jossa keskimääräinen kofeiinipitoisuus
- ✔️Sertifioitu luomuvihreä tee
- ✔️ Herkät lehdet ja infuusion vaalea väri
- ✔️ täynnä vitamiineja ja antioksidantteja
- ✔️Hieno kukkainen maku
- ✔️ irtonainen tee keskikokoisella kofeiinipitoisuudella
- ✔️ Lievästi stimuloiva vaikutus
- ✔️ tulee 100% luomu- ja luonnontilalta
- ✔️vesi vedellä 70-80°C lämpötilassa
- ✔️Anna vetäytyä 2-3 minuuttia

Luomu perinteinen kiinalainen tee stimuloivalla vaikutuksella
China Wujuan BIO -tee tarjoaa hienovaraisen kukkaisen tuoksun ja keskimääräisen kofeiinipitoisuuden , mikä tekee siitä ihanteellisen miedolle annokselle päiväsaikaan. Kokolehtisen muodon ja Kiinassa luomuviljelynsä ansiosta se takaa luonnollisen maun ja korkean laadun .
Kullankeltainen infuusio tarjoaa miellyttävän makuelämyksen ilman voimakasta katkeruutta, ihanteellinen niille, jotka etsivät laadukasta teetä , jolla on herkkä aromi. Tämä luomutee on täydellinen valinta rauhan hetkiin ja erityistilaisuuksiin, jolloin arvostat luonnollisten sävyjen harmoniaa ja lempeää käsittelyä.
Vihreän teen valmistus
Tämän teen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada se vain 70-80 °C:een vedellä, liota 2-3 minuuttia ja nauti sitten vain luomukiinalaisen teen perinteisestä mausta.

Vihreän teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 10 kJ / 2 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiini: | 0,4 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 I.C.: 17944759
Koostumus
Irtonainen vihreä tee China Chun Mee.
Alkuperämaa
Kiina

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Vihreä |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Kukka |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Vihreä |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromiteet | Kukka |

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.

















