BIO Gunpowder Temple of Heaven | Vihreä tee - Pakkaus: 50 g
BIO Gunpowder Temple of Heaven | Vihreä tee - Pakkaus: 50 g
BIO Gunpowder Temple of Heaven on poikkeuksellisen korkealaatuinen irtonainen vihreä tee, jossa on herkkä käpristynyt lehti ja selkeän aromaattinen maku , joka lumoaa sinut ensimmäisestä haudutuksesta lähtien. Lisää
4,91 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K06869
BIO Gunpowder Temple of Heaven on poikkeuksellisen korkealaatuinen irtonainen vihreä tee, jossa on herkkä käpristynyt lehti ja selkeän aromaattinen maku , joka lumoaa sinut ensimmäisestä haudutuksesta lähtien. Lisää
Tuotekoodi: K06869
BIO vihreä irtotee Gunpowder
- ✔️ Vihreä irtotee, jossa on hieno käpristynyt lehti
- ✔️ Selkeän aromaattinen teen maku
- ✔️ Ihanteellinen tee rentoutumiseen ja hellävaraiseen stimulaatioon
- ✔️ Kohtuullinen kofeiinipitoisuus
- ✔️ Laadukasta ruutiteetä
- ✔️vesi vedellä 80°C lämpötilassa
- ✔️Anna lipeän vaikuttaa 2-3 minuuttia

Irtonainen ruutitee, jossa on rentouttavia ja lievästi stimuloivia vaikutuksia
BIO Gunpowder tuo aidon kokemuksen vihreästä teestä sen korkeimmassa laadussa . Perinteisen käsittelymenetelmän ansiosta, kun lehdet rullataan pieniksi tummanvihreiksi helmiksi, tee säilyttää tuoreutensa ja maun täyteyden , joka on lempeä, ilman merkittävää katkeruutta. Tämä tee on loistava valinta niille, jotka haluavat nauttia vihreän teen perinteisestä laadukkaasta mausta ilman teräviä vivahteita.
Sen kohtalainen kofeiinipitoisuus tekee siitä ihanteellisen valinnan koko päivän siemaillen. Herkän puumaisen aromin ja herkän maun ansiosta se tyydyttää sekä perinteisen teen ystävän että aloittelijan. Se on ihanteellinen rentoutumiseen ja hellävaraiseen stimulaatioon.
Ruutiteen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada se vain 80 °C :n vedellä, liota 2-3 minuuttia ja nauti sitten laadukkaan vihreän teen miellyttävästä aromaattisesta mausta.

Teen ravintoarvot:
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 10 kJ / 2 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | 0,4 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
Ruutimainen löysä vihreä tee
Alkuperämaa
Kiina

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Vihreä |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromaattiset teet | Woody |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Vihreä |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromaattiset teet | Woody |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

Kombucha - mitä se on ja miten se tehdään
Oletko koskaan kuullut fermentoidusta teestä? Puhumme niin sanotusta kombuchasta. Se tuo kehollesi paljon etuja. Kokeile tehdä sitä kotona, se on hauskaa.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.















