BIO Κίνα Wujuan | Πράσινο τσάι - συσκευασία: 50 γρ
BIO Κίνα Wujuan | Πράσινο τσάι - συσκευασία: 50 γρ
Παραδοσιακό κινέζικο βιολογικό τσάι - China Wujuan φέρνει μια λεπτή λουλουδάτη γεύση με μέτρια περιεκτικότητα σε καφεΐνη , ιδανική για στιγμές ηρεμίας και ήπιας ενθάρρυνσης κατά τη διάρκεια της ημέρας. Αυτό το υψηλής ποιότητας βιολογικό τσάι είναι η τέλεια επιλογή για τους λάτρεις των φυσικών προϊόντων. Περισσότερα
5,66 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,26 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,13 €/g Κωδικός προϊόντος: K05503
Παραδοσιακό κινέζικο βιολογικό τσάι - China Wujuan φέρνει μια λεπτή λουλουδάτη γεύση με μέτρια περιεκτικότητα σε καφεΐνη , ιδανική για στιγμές ηρεμίας και ήπιας ενθάρρυνσης κατά τη διάρκεια της ημέρας. Αυτό το υψηλής ποιότητας βιολογικό τσάι είναι η τέλεια επιλογή για τους λάτρεις των φυσικών προϊόντων. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,13 €/g Κωδικός προϊόντος: K05503
Βιολογικό χαλαρό πράσινο τσάι China Wujuan με μέτρια περιεκτικότητα σε καφεΐνη
- ✔️ Πιστοποιημένο βιολογικό πράσινο τσάι
- ✔️ Λεπτά φύλλα και ανοιχτό χρώμα του αφεψήματος
- ✔️ γεμάτο βιταμίνες και αντιοξειδωτικά
- ✔️ Λεπτή λουλουδάτη γεύση
- ✔️ Χαλαρό τσάι με μέτρια περιεκτικότητα σε καφεΐνη
- ✔️ Ήπια διεγερτική δράση
- ✔️ προέρχεται από 100% βιολογική και φυσική φάρμα
- ✔️ νερό με νερό σε θερμοκρασία 70-80 °C
- ✔️ Αφήστε το να βράσει για 2-3 λεπτά

Βιολογικό παραδοσιακό κινέζικο τσάι με διεγερτικά αποτελέσματα
Το τσάι China Wujuan BIO προσφέρει μια διακριτική λουλουδάτη νότα και μέτρια περιεκτικότητα σε καφεΐνη , καθιστώντας το ιδανικό για ένα ήπιο χτύπημα κατά τη διάρκεια της ημέρας. Χάρη στην ολόφυλλη μορφή του και τη βιολογική του καλλιέργεια στην Κίνα, εγγυάται φυσική γεύση και υψηλή ποιότητα .
Το χρυσοκίτρινο έγχυμα προσφέρει μια ευχάριστη γευστική εμπειρία χωρίς έντονη πικράδα, ιδανικό για όσους αναζητούν ένα ποιοτικό τσάι με λεπτό άρωμα. Αυτό το βιολογικό τσάι είναι η τέλεια επιλογή για στιγμές γαλήνης και ειδικές περιστάσεις όπου θα εκτιμήσετε την αρμονία των φυσικών τόνων και την απαλή επεξεργασία.
Προετοιμασία πράσινου τσαγιού
Η προετοιμασία αυτού του τσαγιού είναι πολύ εύκολη, απλώς ρίξτε το με νερό σε θερμοκρασία 70-80 °C , βράστε για 2-3 λεπτά και στη συνέχεια απλώς απολαύστε την παραδοσιακή γεύση του βιολογικού κινέζικου τσαγιού.

Διατροφικές αξίες του πράσινου τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο
| Ενεργειακή αξία: | 10 kJ / 2 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Σάκχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνη: | 0,4 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσετε σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 I.C.: 17944759
Σύνθεση
Χαλαρό πράσινο τσάι China Chun Mee.
Χώρα προέλευσης
Κίνα

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Πράσινο |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Μεσαίο |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Πράσινο |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Μεσαίο |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.
















