BIO China Sencha | Πράσινο τσάι - συσκευασία: 50 γρ
BIO China Sencha | Πράσινο τσάι - συσκευασία: 50 γρ
Το υψηλής ποιότητας βιολογικό πράσινο τσάι Sencha προέρχεται από την Κίνα και είναι η ιδανική επιλογή για όσους αναζητούν ένα νόστιμο πράσινο τσάι με φυσικό και βιολογικό χαρακτήρα. Αποτελείται από μεγάλα φύλλα τσαγιού που δημιουργούν μια λεπτή, ισορροπημένη γεύση και υπέροχο άρωμα. Περισσότερα
4,16 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K05537
Το υψηλής ποιότητας βιολογικό πράσινο τσάι Sencha προέρχεται από την Κίνα και είναι η ιδανική επιλογή για όσους αναζητούν ένα νόστιμο πράσινο τσάι με φυσικό και βιολογικό χαρακτήρα. Αποτελείται από μεγάλα φύλλα τσαγιού που δημιουργούν μια λεπτή, ισορροπημένη γεύση και υπέροχο άρωμα. Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K05537
Βιολογικό πράσινο τσάι Κίνα Sencha
- ✔️ πιστοποιημένο βιολογικό πράσινο τσάι
- ✔️ προέρχεται από την Κίνα
- ✔️ εγγυημένη υψηλή ποιότητα
- ✔️ λεπτή ελαφρώς στυπτική γεύση
- ✔️ πράσινο τσάι Senchaολόκληρων φύλλων
- ✔️ ρίξτε το σε νερό στους 70-80 °C
- ✔️ αφήστε το να εμποτιστεί για 2-3 λεπτά

Παραδοσιακό κινεζικό πράσινο τσάι Sencha σε βιολογική ποιότητα
Τα πυκνά φύλλα κορυφαίας ποιότητας δημιουργούν ένα κιτρινοπράσινο δροσιστικό έγχυμα με ήπια στυπτική γεύση, καθιστώντας αυτό το τσάι μια εξαιρετική επιλογή για κάθε μέρα. Αυτό το πράσινο τσάι Sencha προκαλεί μια καταπραϋντική ατμόσφαιρα και είναι ιδανικό για χαλάρωση και ηρεμία μετά από μια κουραστική μέρα.
Το τσάι από ολόκληρα φύλλα χύμα εξασφαλίζει ότι οι πλήρεις και αγνές νότες απελευθερώνονται κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εμβάπτισης, διατηρώντας τον χαρακτήρα του παραδοσιακού Sencha. Η χαμηλή περιεκτικότητα σε καφεΐνη επιτρέπει την κατανάλωση του τσαγιού οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας χωρίς να επιβαρύνει το σώμα ή το μυαλό.
Η προετοιμασία του τσαγιού Sencha είναι πολύ εύκολη, απλά ρίξτε νερό στους 70-80°C, αφήστε το να μπει για 2-3 λεπτά και στη συνέχεια απολαύστε την παραδοσιακή γεύση του βιολογικού κινέζικου τσαγιού.

Διατροφικές αξίες
100 ml τσαγιού* περιέχουν κατά μέσο όρο
| Ενεργειακή αξία: | 10 kJ / 2 kcal |
| Fats: | < 0,1 g |
| - εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα | < 0,1 g |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 g |
| σάκχαρα: | < 0,1 g |
| Protein: | 0,4 g |
| Αλάτι: | < 0,01 g |
* με βάση ένα παρασκεύασμα από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom s.r.o. Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχική Δημοκρατία ΑΦΜ: CZ17944759 ΑΔΑ: 17944759
Συστατικά
Χαλαρό πράσινο τσάι Sencha
Χώρα προέλευσης
Κίνα

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Πράσινο |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Γεύση | Fine, Στυπτικός |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χαμηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Woody |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Πράσινο |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Γεύση | Fine, Στυπτικός |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χαμηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Γρήγορα (1-3 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Μέτρια (70-80 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 12-15 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Woody |

Kombucha - τι είναι και πώς να το φτιάξετε
Έχετε ακούσει ποτέ για το τσάι που έχει υποστεί ζύμωση; Μιλάμε για το λεγόμενο kombucha. Φέρνει πολλά οφέλη στον οργανισμό σας. Δοκιμάστε να το φτιάξετε στο σπίτι, είναι διασκεδαστικό.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.















