BIO Chai Herbal Blend | Μίγμα τσαγιού - συσκευασία: 50 γρ
BIO Chai Herbal Blend | Μίγμα τσαγιού - συσκευασία: 50 γρ
BIO Chai Herbal Blend – ανατολίτικο άρωμα και γεύση. Ζήστε ένα μοναδικό μείγμα βοτάνων και μπαχαρικών όπως γλυκάνισο, τζίντζερ και κανέλα. Το γλυκό και πικάντικο βιολογικό τσάι θα φέρει ζεστασιά και αρμονία στο σώμα σας. Περισσότερα
5,66 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,26 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,13 €/g Κωδικός προϊόντος: K07020
BIO Chai Herbal Blend – ανατολίτικο άρωμα και γεύση. Ζήστε ένα μοναδικό μείγμα βοτάνων και μπαχαρικών όπως γλυκάνισο, τζίντζερ και κανέλα. Το γλυκό και πικάντικο βιολογικό τσάι θα φέρει ζεστασιά και αρμονία στο σώμα σας. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,13 €/g Κωδικός προϊόντος: K07020
Τσάι βοτάνων με μπαχαρικά Chai σε βιολογική ποιότητα. Γιατί αυτός;

Μια όαση ηρεμίας με ένα φλιτζάνι Chai με ένα μείγμα βιολογικών βοτάνων
Με μια γουλιά, ίσως και μια οσμή, θα μεταφερθείτε στον μυστηριώδη κόσμο της Ανατολής με το βιολογικό μας μείγμα βοτάνων Chai. Ο μοναδικός συνδυασμός μάραθου, γλυκάνισου, γλυκόριζας, κανέλας, γαρύφαλλου και κάρδαμου δημιουργεί μια αξέχαστη εμπειρία γουλιάς. Γλύκα γλυκόριζας, άρωμα κανέλας, πικάντικο τζίντζερ. Ένα τέλεια επιλεγμένο εξωτικό μείγμα μπαχαρικών και βοτάνων θα σας ζεστάνει και θα σας ενθαρρύνει .
Το βιολογικό μείγμα βοτάνων Chai είναι ιδανικό για κρύες μέρες και μεγάλα βράδια . Είναι εξαιρετικό για να προκαλεί ένα αίσθημα ευεξίας και γαλήνης. Επομένως, χρησιμοποιήστε το για να χαλαρώσετε μετά από μια δύσκολη μέρα. Προσεκτικά επιλεγμένα βότανα στο μείγμα Chai μας υποστηρίζουν την πέψη και ενισχύουν το ανοσοποιητικό. Ζεσταίνετε και εναρμονίστε το σώμα σας με αυτό το βιολογικό τσάι, το οποίο είναι επίσης μια τέλεια προσθήκη σε έναν υγιεινό τρόπο ζωής.
BIO Chai Herbal Blend - πώς να το προετοιμάσετε
Μια μετρημένη δόση τσαγιού από βότανα, δηλ. 15-20 g/l, ρίχνουμε βραστό νερό και αφήνουμε να εμποτιστεί για 7-10 λεπτά .

Διατροφικές αξίες του τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο:
| Ενεργειακή αξία: | 2 kJ / 1 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Σάκχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνες: | < 0,1 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 Αναγνωριστικό εταιρείας: 17944759
Σύνθεση
ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ μάραθο, ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ γλυκάνισος, ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ρίζα γλυκόριζας, ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ τζίντζερ, ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ κανέλα, ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ γαρίφαλο, ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ κάρδαμο

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Chai latte |
| Γεύση | Πλήρης |
| Μορφή | Μίγμα |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 15-20 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Πικάντικο |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Chai latte |
| Γεύση | Πλήρης |
| Μορφή | Μίγμα |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 15-20 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Πικάντικο |

Πώς να αναγνωρίσετε ποιοτικό χαλαρό τσάι
Τι είναι αυτό - ποιοτικό τσάι; Πώς να το αναγνωρίσετε, πού να αγοράσετε ποιοτικό τσάι και γιατί η ποιότητα του τσαγιού προέχει κατά την επιλογή του; Σήμερα θα μάθετε το τεστ 4 αισθήσεων, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε τους ποιοτικούς παράγοντες του καλού τσαγιού.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.



















