BIO Chai Assam Blend | Μίγμα τσαγιού - συσκευασία: 50 γρ
BIO Chai Assam Blend | Μίγμα τσαγιού - συσκευασία: 50 γρ
BIO Chai Assam Blend – βασιλικό τσάι με μπαχαρικά Chai. Ένα αξέχαστο ταξίδι μυρίζοντας ινδικά μπαχαρικά στο τσάι Assam από τη νότια Ινδία. Δοκιμάστε αυτό το πλούσιο και πολύπλοκο τσάι. Περισσότερα
4,96 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,22 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,11 €/g Κωδικός προϊόντος: K07039
BIO Chai Assam Blend – βασιλικό τσάι με μπαχαρικά Chai. Ένα αξέχαστο ταξίδι μυρίζοντας ινδικά μπαχαρικά στο τσάι Assam από τη νότια Ινδία. Δοκιμάστε αυτό το πλούσιο και πολύπλοκο τσάι. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,11 €/g Κωδικός προϊόντος: K07039
Συνδυάστε με μπαχαρικό Chai σε βιολογική ποιότητα. Γιατί αυτός;

Συνδυάζοντας τις γεύσεις της Ινδίας: Τσάι και μαύρο τσάι Assam
Ένα φλιτζάνι τσάι εμποτισμένο με την Ανατολή θα σας οδηγήσει σε ένα γευστικό ταξίδι στην Ινδία. Το μείγμα Chai Assam είναι φτιαγμένο τόσο από μπαχαρικά Chai βιολογικής καλλιέργειας όσο και από βιολογικό τσάι Assam. Είναι το τσάι Assam που θεωρείται ο βασιλιάς του μαύρου τσαγιού . Αυτό το αληθινό ινδικό κόσμημα τσαγιού θα σας αναζωογονήσει με την έντονη, στιβαρή γεύση του. Το μείγμα ινδικών μπαχαρικών προσθέτει γλυκύτητα και ένταση στο τσάι.
Ένα πλούσιο και ταυτόχρονα πολύπλοκο μείγμα μπαχαρικών και μαύρου τσαγιού Assam θα δημιουργήσει μια αξέχαστη εμπειρία . Αν αγαπάτε το δυνατό και αρωματικό τσάι, αυτό το μείγμα θα είναι ακριβώς το φλιτζάνι σας. Ιδανικό για να πίνεις το πρωί όταν το τσάι σε ξυπνάει και σου δίνει ενέργεια. Το μείγμα μπαχαρικών στο τσάι συμβάλλει στη γενική υγεία και ενισχύει το ανοσοποιητικό.
BIO Chai Assam Blend - πώς να το προετοιμάσετε
Μια μετρημένη δόση τσαγιού από βότανα, δηλ. 15-20 g/l, ρίχνουμε βραστό νερό και αφήνουμε να εμποτιστεί για 7-10 λεπτά .

Διατροφικές αξίες του τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο:
| Ενεργειακή αξία: | 2 kJ / 1 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Ζάχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνες: | < 0,1 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχική Δημοκρατία ΑΦΜ: CZ17944759 Αναγνωριστικό εταιρείας: 17944759
Σύνθεση
BIO μαύρο τσάι Assam από τη νότια Ινδία (54%), ΒΙΟ κανέλα, ΒΙΟ μάραθο, ΒΙΟ τζίντζερ, ΒΙΟ γλυκάνισο, ΒΙΟ γαρίφαλο, ΒΙΟ κάρδαμο

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Chai latte |
| Γεύση | Πλήρης |
| Μορφή | Μίγμα |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Μεσαίο |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 15-20 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Πικάντικο |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Chai latte |
| Γεύση | Πλήρης |
| Μορφή | Μίγμα |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Μεσαίο |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 15-20 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Πικάντικο |

Πώς να αναγνωρίσετε ποιοτικό χαλαρό τσάι
Τι είναι αυτό - ποιοτικό τσάι; Πώς να το αναγνωρίσετε, πού να αγοράσετε ποιοτικό τσάι και γιατί η ποιότητα του τσαγιού προέχει κατά την επιλογή του; Σήμερα θα μάθετε το τεστ 4 αισθήσεων, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε τους ποιοτικούς παράγοντες του καλού τσαγιού.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.



















