BIO Chai Assam Blend | Teeseos - Pakkaus: 50 g
BIO Chai Assam Blend | Teeseos - Pakkaus: 50 g
BIO Chai Assam Blend – kuninkaallinen tee chai-mausteilla. Unohtumaton matka intialaisista mausteista tuoksuvassa Assam-teessä Etelä-Intiasta. Maista tätä täyteläistä ja monimutkaista teetä. Lisää
4,91 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,22 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07039
BIO Chai Assam Blend – kuninkaallinen tee chai-mausteilla. Unohtumaton matka intialaisista mausteista tuoksuvassa Assam-teessä Etelä-Intiasta. Maista tätä täyteläistä ja monimutkaista teetä. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07039
Mate Chai-mausteella luomulaatuisena. Miksi hän?

Yhdistelee Intian makuja: Chai ja Assam musta tee
Kuppi teetä, jossa on itämaista teetä, vie sinut makumatkalle Intiaan. Chai Assam -sekoituksemme on valmistettu sekä luonnonmukaisesti viljellyistä Chai-mausteista että luomu Assam-teetä. Assam-teetä pidetään mustan teen kuninkaana . Tämä todellinen intialainen teehelmi virkistää sinua intensiivisellä, vahvalla maullaan. Intialaisten mausteiden sekoitus lisää teehen makeutta ja intensiivisyyttä.
Runsas ja samalla monimutkainen sekoitus mausteita ja Assam mustaa teetä luo unohtumattoman kokemuksen . Jos rakastat vahvaa ja aromaattista teetä, tämä sekoitus on juuri sinun kuppisi. Ihanteellinen siemaillen aamulla, kun tee herättää sinut ja antaa sinulle energiaa. Teessä oleva mausteseos edistää yleistä terveyttä ja vahvistaa vastustuskykyä.
BIO Chai Assam Blend - miten se valmistetaan
Mitattu annos yrttiteetä, ts. 15-20 g/l, kaada kiehuvaa vettä ja anna hautua 7-10 minuuttia .

Teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin:
| Energia-arvo: | 2 kJ / 1 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | < 0,1 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
BIO Assam musta tee Etelä-Intiasta (54%), BIO kaneli, BIO fenkoli, BIO inkivääri, BIO anis, BIO neilikka, BIO kardemumma

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Chai latte |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Seos |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 15-20 g/l |
| Aromiteet | Mausteinen |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Chai latte |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Seos |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 15-20 g/l |
| Aromiteet | Mausteinen |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.




















