BIO Rukeri OP | Ruanda | Musta tee - Pakkaus: 50 g
BIO Rukeri OP | Ruanda | Musta tee - Pakkaus: 50 g
BIO Rwanda Rukeri OP – Afrikan luonnon sinfonia. Tässä poikkeuksellisessa teessä on voimakas aromi ja samettinen maku, jossa on vivahteita karamellista. Yhdellä kulauksella se on kuin afrikkalaisella istutuksella. Lisää
4,91 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,22 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07046
BIO Rwanda Rukeri OP – Afrikan luonnon sinfonia. Tässä poikkeuksellisessa teessä on voimakas aromi ja samettinen maku, jossa on vivahteita karamellista. Yhdellä kulauksella se on kuin afrikkalaisella istutuksella. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07046
Ruanda Rukeri luomumusta tee. Miksi hän?

Löydä uusia näköaloja Ruanda Rukeri -teen kanssa
Haluatko maistaa jotain erityistä? Voit kokea todella ainutlaatuisen mustan teen maun Ruanda Rukeri OP luomu irtoteellä. Se on vahvaa mustaa teetä tummanpunaisella infuusiolla . Tunnet lievää makeutta ja hedelmäisyyttä, mutta myös samettisen karamellimakuja. Pehmentää tämän täyteläisen makuisen teen vahvuutta lisäämällä hieman kermaa tai maitoa.
Tämä sertifioitu luomutee on kasvatettu ihanteellisissa olosuhteissa, mikä takaa sen laadun. Siinä on täyteläinen ja monimutkaiset rikkaat maut. Se tyydyttää vaativimmankin teen ystävän. Nimitys OP (Orange Pekoe) takaa teetä ylimmistä, nuorimmista lehdistä, joissa on runsaasti arvoaineita . Nauti parhaista lehdistä valmistettua ruandalaista teetä, joka on ihanteellinen iltapäivämeditaatioon ja nauti tästä yllättävästä makuelämyksestä.
BIO-tee Ruanda Rukeri OP - miten se valmistetaan
Mitattu annos yrttiteetä, ts. 13 g/l, kaada kiehuvaa vettä ja anna hautua 3-5 minuuttia .

Teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin:
| Energia-arvo: | 8 kJ / 2 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | 0,4 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
Rukeri luomumusta tee

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Musta |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Korkea |
| Liuotusaika | Keskikokoinen (3-5 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 13 g/l |
| Aromiteet | Yrtti |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Musta |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Korkea |
| Liuotusaika | Keskikokoinen (3-5 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 13 g/l |
| Aromiteet | Yrtti |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.






















