BIO China Sencha | Vihreä tee - Pakkaus: 50 g
BIO China Sencha | Vihreä tee - Pakkaus: 50 g
Korkealaatuinen orgaaninen Sencha vihreä irtotee tulee Kiinasta ja on ihanteellinen valinta niille, jotka etsivät herkullista vihreää teetä, jolla on luonnollinen ja orgaaninen luonne. Se koostuu suurista teelehdistä, jotka luovat herkän, tasapainoisen maun ja herkullisen aromin. Lisää
4,12 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K05537
Korkealaatuinen orgaaninen Sencha vihreä irtotee tulee Kiinasta ja on ihanteellinen valinta niille, jotka etsivät herkullista vihreää teetä, jolla on luonnollinen ja orgaaninen luonne. Se koostuu suurista teelehdistä, jotka luovat herkän, tasapainoisen maun ja herkullisen aromin. Lisää
Tuotekoodi: K05537
Luomu irtonainen vihreä tee China Sencha
- ✔️ sertifioitu orgaaninen vihreä tee
- ✔️ tulee Kiinasta
- ✔️ taattu korkea laatu
- ✔️ herkkä hieman kirpeä maku
- ✔️ koko lehden Sencha vihreä tee
- ✔️ kaadetaan 70-80 °C: n lämpötilassa olevaan veteen .
- ✔️ anna hautua 2-3 minuuttia.

Perinteinen kiinalainen Sencha vihreä tee luomulaatuisena.
Paksut huippulaadukkaat lehdet luovat kellanvihreän virkistävän infuusion, jossa on mieto kirpeä maku, joten tämä tee on loistava valinta jokapäiväiseen käyttöön. Tämä Senchan vihreä tee herättää rauhoittavan tunnelman ja sopii erinomaisesti rentoutumiseen ja rauhoittumiseen kiireisen päivän jälkeen.
Kokolehti irtolehtitee takaa, että täydelliset ja puhtaat sävyt vapautuvat haudutusprosessin aikana, jolloin perinteisen Senchan luonne säilyy. Alhaisen kofeiinipitoisuuden ansiosta teetä voi siemailla mihin aikaan päivästä tahansa rasittamatta kehoa tai mieltä.
Sencha teen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada vain 70-80 °C: n vettä, hauduta 2-3 minuuttia ja nauti sitten orgaanisen kiinalaisen teen perinteisestä mausta.

Ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 10 kJ / 2 kcal |
| Fats: | < 0,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvahappoja | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: 1,5 % hiilihydraatteja: | < 0,1 g |
| Sokereita: | < 0,1 g |
| Proteiini: 0,0 g: 0,0 g | 0,4 g |
| Suola: 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g | < 0,01 g |
* Perustuu 3 g teetä 200 ml:aan vettä kohden.
Säilytys
Säilytä kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom s.r.o. Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki Verotunniste: CZ17944759 ID: 17944759.
Ainesosat
irtonainen Sencha vihreä tee
Alkuperämaa
Kiina

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Vihreä |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine, Supistava |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Matala |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromaattiset teet | Woody |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Vihreä |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Maku | Fine, Supistava |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Matala |
| Liuotusaika | Nopea (1-3 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Keskimääräinen (70-80 °C) |
| Suositeltu annos | 12-15 g/l |
| Aromaattiset teet | Woody |

Kombucha - mitä se on ja miten se tehdään
Oletko koskaan kuullut fermentoidusta teestä? Puhumme niin sanotusta kombuchasta. Se tuo kehollesi paljon etuja. Kokeile tehdä sitä kotona, se on hauskaa.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.
















