BIO Ιβίσκος, λουλούδια | Τσάι βοτάνων - συσκευασία: 50 γρ
BIO Ιβίσκος, λουλούδια | Τσάι βοτάνων - συσκευασία: 50 γρ
BIO τσάι Hibiscus – ένα εξωτικό ρόφημα με έντονη γεύση. Απολαύστε λίγες διακοπές με ένα φλιτζάνι βιολογικό τσάι λουλουδιών ιβίσκου. Απολαυστική γεύση και άφθονα αντιοξειδωτικά είναι αυτό που χρειάζεστε αυτή τη στιγμή. Περισσότερα
4,96 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,22 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,11 €/g Κωδικός προϊόντος: K07018
BIO τσάι Hibiscus – ένα εξωτικό ρόφημα με έντονη γεύση. Απολαύστε λίγες διακοπές με ένα φλιτζάνι βιολογικό τσάι λουλουδιών ιβίσκου. Απολαυστική γεύση και άφθονα αντιοξειδωτικά είναι αυτό που χρειάζεστε αυτή τη στιγμή. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,11 €/g Κωδικός προϊόντος: K07018
Τσάι από βότανα από άνθη ιβίσκου σε βιολογική ποιότητα. Γιατί αυτός;

Έντονη γεύση και χρώμα λουλουδιών ιβίσκου σε βιολογικό τσάι βοτάνων
Τα κόκκινα λουλούδια που συλλέγονται από θάμνους ιβίσκου βιολογικής καλλιέργειας θα σας προσφέρουν μια ασυνήθιστη γευστική εμπειρία. Το ξεχωριστό κόκκινο χρώμα του τουρσί, η δροσιστική γλυκόξινη γεύση και το λουλουδένιο-φρουτώδες άρωμα θα σας συνεπάρουν. Το ρόφημα ιβίσκου είναι ιδιαίτερα δημοφιλές στην Αίγυπτο, όπου πίνεται σχεδόν για κάθε περίσταση. Το τσάι ιβίσκου που παρασκευάζεται με αυτόν τον τρόπο είναι γνωστό ως Karkáde. Η κατανάλωση του θα σας φτιάξει τη διάθεση και θα σας δώσει ενέργεια .
Ένα αφέψημα από βιολογικά άνθη ιβίσκου είναι νόστιμο και ταυτόχρονα ωφέλιμο. Χρησιμοποιείται ως βοήθημα για τη μείωση της αρτηριακής πίεσης, υποστηρίζει τη λειτουργία της καρδιάς και των νεφρών, είναι πλούσιο σε αντιοξειδωτικά και επίσης ανακουφίζει από το κρυολόγημα. Οι αντιφλεγμονώδεις ιδιότητές του βοηθούν στον πονόλαιμο. Το τσάι ιβίσκου πίνεται για την υποστήριξη του αγγειακού και του πεπτικού συστήματος. Έτσι, εναρμονίζει το σώμα, αλλά και το μυαλό, καθώς συμβάλλει στη συναισθηματική άνεση .
BIO Τσάι ιβίσκου (λουλούδι) - πώς να το προετοιμάσετε
Μια μετρημένη δόση τσαγιού από βότανα, δηλ. 13-18 g/l, ρίχνουμε βραστό νερό και αφήνουμε να εγχυθεί για 5-10 λεπτά .

Διατροφικές αξίες του τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο:
| Ενεργειακή αξία: | 2 kJ / 1 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Σάκχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνες: | < 0,1 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 Αναγνωριστικό εταιρείας: 17944759
Σύνθεση
ΒΙΟ άνθη ιβίσκου

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Φυτικά |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | λουλούδια |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 13-18 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Φυτικά |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | λουλούδια |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 13-18 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Floral |

Πώς να αναγνωρίσετε ποιοτικό χαλαρό τσάι
Τι είναι αυτό - ποιοτικό τσάι; Πώς να το αναγνωρίσετε, πού να αγοράσετε ποιοτικό τσάι και γιατί η ποιότητα του τσαγιού προέχει κατά την επιλογή του; Σήμερα θα μάθετε το τεστ 4 αισθήσεων, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε τους ποιοτικούς παράγοντες του καλού τσαγιού.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.



























