BIO Hibiscus, kukat | Yrttitee - Pakkaus: 50 g
BIO Hibiscus, kukat | Yrttitee - Pakkaus: 50 g
BIO Hibiscus tee – eksoottinen juoma, jolla on voimakas maku. Nauti pienestä lomasta kupissa luomuhibiscus-kukkateetä. Herkullinen maku ja runsaasti antioksidantteja on mitä tarvitset juuri nyt. Lisää
4,91 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,22 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07018
BIO Hibiscus tee – eksoottinen juoma, jolla on voimakas maku. Nauti pienestä lomasta kupissa luomuhibiscus-kukkateetä. Herkullinen maku ja runsaasti antioksidantteja on mitä tarvitset juuri nyt. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K07018
Luomulaatuista yrttitee hibiscuskukista. Miksi hän?
Hibiscus-kukkien intensiivinen maku ja väri luomuyrttiteessä
Luonnonmukaisesti kasvatetuista hibiscuspensaista kerätyt punaiset kukat tarjoavat sinulle epätavallisen makuelämyksen. Suolakurkun erottuva punainen väri, virkistävä makea-hapan maku ja kukka-hedelmäinen aromi kiehtovat sinut. Hibiscus-juoma on erityisen suosittu Egyptissä, jossa sitä juodaan melkein joka tilanteessa. Tällä tavalla valmistettu Hibiscus-tee tunnetaan nimellä Karkáde. Sen juominen nostaa mielialaa ja antaa energiaa .
BIO Hibiscus-tee (kukka) - miten se valmistetaan
Mitattu annos yrttiteetä, ts. 13-18 g/l, kaada kiehuvaa vettä ja anna hautua 5-10 minuuttia .
Teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin:
| Energia-arvo: | 2 kJ / 1 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | < 0,1 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
BIO-hibiscus-kukkia
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Yrtti |
| Maku | Fine |
| Lomake | kukkia |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 13-18 g/l |
| Aromiteet | Kukka |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Yrtti |
| Maku | Fine |
| Lomake | kukkia |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 13-18 g/l |
| Aromiteet | Kukka |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.




























