БИО Хибискус, цветя | Билков чай - опаковка: 50 гр
БИО Хибискус, цветя | Билков чай - опаковка: 50 гр
БИО чай от хибискус – екзотична напитка с интензивен вкус. Насладете се на малка почивка в чаша органичен чай от цветя на хибискус. Изключителен вкус и изобилие от антиоксиданти е това, от което се нуждаете в момента. | Повече ▼
4,95 € без ДДС (Отчет на ДДС) Цена 0,22 € за чаша чудесен чай
Sameday Box BG ![]() |
4.6 € | 4.6 € |
|---|---|---|
Speedy ![]() |
10.6 € | 10.6 € |
Плащане: Карта, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Пакет: 50 g 0,11 €/g Код на продукта: K07018
БИО чай от хибискус – екзотична напитка с интензивен вкус. Насладете се на малка почивка в чаша органичен чай от цветя на хибискус. Изключителен вкус и изобилие от антиоксиданти е това, от което се нуждаете в момента. | Повече ▼
Пакет: 50 g 0,11 €/g Код на продукта: K07018
Билков чай от цветове на хибискус в органично качество. Защо той?

Интензивен вкус и цвят на цветя от хибискус в органичен билков чай
Червени цветя, събрани от органично отгледани храсти хибискус, ще ви предложат необичайно вкусово изживяване. Отличителният червен цвят на туршията, освежаващият сладко-кисел вкус и флорално-плодовият аромат ще ви пленят. Напитката от хибискус е особено популярна в Египет, където се пие почти за всеки повод. Приготвеният по този начин чай от хибискус е известен под името Karkáde. Пиенето му ще повдигне настроението ви и ще ви даде енергия .
Инфузията, приготвена от органични цветове на хибискус, е едновременно вкусна и полезна. Използва се като помощно средство за понижаване на кръвното налягане, подпомага работата на сърцето и бъбреците, богато е на антиоксиданти, а също така облекчава настинките. Неговите противовъзпалителни свойства помагат при болки в гърлото. Чаят от хибискус се пие за подпомагане на съдовата и храносмилателната система. Така хармонизира тялото, но и ума, като допринася за емоционален комфорт .
БИО чай от хибискус (цвят) - начин на приготвяне
Премерена доза билков чай, т.е. 13-18 g/l, залейте с вряла вода и оставете да се влива в продължение на 5-10 минути .

Хранителни стойности на чая
100 ml чай* съдържа средно:
| Енергийна стойност: | 2 kJ / 1 kcal |
| мазнини: | < 0,1 g |
| – от които наситени мастни киселини: | < 0,1 g |
| Въглехидрати: | < 0,1 g |
| Захари: | < 0,1 g |
| Протеини: | < 0,1 g |
| сол: | < 0,01 g |
* на базата на запарка, приготвена от 3 г чай на 200 мл вода
Съхранение
Да се съхранява на сухо място.
производител
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Чешка република ДДС номер: CZ17944759 Фирмен номер: 17944759
Състав
БИО цветя от хибискус

| Сертификация | БИО |
|---|---|
| Вид чай | Билки |
| Вкус | Fine |
| Форма | цветя |
| Съдържание на кофеин | Безкофеиново |
| Време на излугване | Дълъг (5-10 минути) |
| Температура на водата | Висока (90-100 °C) |
| Препоръчителна доза | 13-18 g/l |
| Ароматни чайове | Цветя |
| Сертификация | БИО |
|---|---|
| Вид чай | Билки |
| Вкус | Fine |
| Форма | цветя |
| Съдържание на кофеин | Безкофеиново |
| Време на излугване | Дълъг (5-10 минути) |
| Температура на водата | Висока (90-100 °C) |
| Препоръчителна доза | 13-18 g/l |
| Ароматни чайове | Цветя |

Как да разпознаем качествения насипен чай
Какво е това - качествен чай? Как да го разпознаем, откъде да купим качествен чай и защо качеството на чая е от първостепенно значение при избора му? Днес ще научите теста за 4 сетива, с който можете да идентифицирате факторите за качество на добрия чай.



























