BIO China Pai Mu Tan | Ceai alb - Ambalaj: 50 g
BIO China Pai Mu Tan | Ceai alb - Ambalaj: 50 g
BIO China Pai Mu Tan este un ceai alb cu frunze fine verzui-brun care oferă o aromă delicată, florală. Datorită conținutului scăzut de cofeină și infuziei deschise, galbene, este ideal pentru a bea pe tot parcursul zilei. Mai mult
37,93 Lei excl. TVA (Deductibilitatea TVA) Preț 1,68 Lei pentru o ceașcă de ceai excelent
Packeta / EasyBox![]() |
22,40 Lei | 22,40 Lei |
|---|---|---|
RO Sameday Box ![]() |
22,40 Lei | 22,40 Lei |
DPD ![]() |
33,60 Lei | 33,60 Lei |
Cargus ![]() |
37,60 Lei | 37,60 Lei |
DHL Express ![]() |
423,50 Lei | 423,50 Lei |
Plata: Revolut, Card, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Pachet: 50 g 0,84 Lei/g Codul produsului: K07101
BIO China Pai Mu Tan este un ceai alb cu frunze fine verzui-brun care oferă o aromă delicată, florală. Datorită conținutului scăzut de cofeină și infuziei deschise, galbene, este ideal pentru a bea pe tot parcursul zilei. Mai mult
Pachet: 50 g 0,84 Lei/g Codul produsului: K07101
Ceai alb BIO – China Pai Mu Tan cu conținut scăzut de cofeină
- ✔️ ceai alb liber de înaltă calitate, cu conținut scăzut de cofeină
- ✔️ parfum floral delicat
- ✔️ ceai certificat organic
- ✔️ ceai alb tradițional chinezesc
- ✔️ formă de frunze întregi
- ✔️ apă cu apă la o temperatură de 70-80 °C
- ✔️ se lasa la infuzat 1,5-2 minute

Ceai alb organic de înaltă calitate din China
Descoperiți magia BIO China Pai Mu Tan – un ceai alb cu frunze delicate de culoare verde-maro care vă va încânta simțurile cu atingerea sa aromată. Certificarea BIO garantează că a fost cultivată fără utilizarea de substanțe chimice, ceea ce contribuie la gustul său pur și natural.
Acest ceai se caracterizează printr -o aromă delicată, florală, cu o notă de bujor și o infuzie galben deschis . Datorită conținutului scăzut de cofeină, este ideal pentru băut pe tot parcursul zilei. Pregătește o ceașcă din acest ceai tradițional chinezesc și bucură-te de armonia aromelor.
Prepararea ceaiului alb
Pregătirea ceaiului este foarte ușoară, doar turnați-l cu apă la o temperatură de 70-80 °C , înmuiați timp de 1,5-2 minute și apoi bucurați-vă de gustul plăcut și delicat al ceaiului alb.

Valorile nutriționale ale ceaiului
100 ml de ceai* conțin în medie
| Valoare energetica: | 12 kJ / 3 kcal |
| Grasimi: | < 0,1 g |
| – din care acizi grași saturați: | < 0,1 g |
| Carbohidrați: | < 0,1 g |
| Zaharuri: | < 0,1 g |
| Proteină: | 0,5 g |
| Sare: | < 0,01 g |
* pe bază de infuzie făcută din 3 g de ceai la 200 ml apă
Depozitare
A se păstra într-un loc uscat.
Producător
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Cehia Nr. TVA: CZ17944759 I.C.: 17944759
Compoziţie
Ceai alb organic vrac China Pai Mu Tan.
Țara de origine
China

| Certificare | BIO |
|---|---|
| Un tip de ceai | Alb |
| Țara de origine | China |
| Gust | Bine |
| Formă | Frunză întreagă |
| Conținut de cofeină | Scăzut |
| Timp de levigare | Rapid (1-3 minute) |
| Temperatura apei | Mediu (70-80 °C) |
| Doza recomandată | 12-15 g/l |
| Ceaiuri aromate | Floral |
| Certificare | BIO |
|---|---|
| Un tip de ceai | Alb |
| Țara de origine | China |
| Gust | Bine |
| Formă | Frunză întreagă |
| Conținut de cofeină | Scăzut |
| Timp de levigare | Rapid (1-3 minute) |
| Temperatura apei | Mediu (70-80 °C) |
| Doza recomandată | 12-15 g/l |
| Ceaiuri aromate | Floral |























