Mahlkönig E65S
Mahlkönig E65S
Til glæde for alle sanser - den professionelle espressokværn Mahlkönig E65S. Et slankt, moderne design ved første øjekast, en justerbar kværnopskrift ved et tryk, hvor du også kan høre andre kaffebestillinger. Og de kongelige kværnsten indeni! Mere
2 260,80 € ekskl. moms (Momsfradrag)
| DPD | 11 € | 11 € |
|---|---|---|
| DPD | 16 € | 16 € |
| Bring | 8 € | 8 € |
Betaling: Kort, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Produktkode: K00706 EAN: 4260429558858
Til glæde for alle sanser - den professionelle espressokværn Mahlkönig E65S. Et slankt, moderne design ved første øjekast, en justerbar kværnopskrift ved et tryk, hvor du også kan høre andre kaffebestillinger. Og de kongelige kværnsten indeni! Mere
Produktkode: K00706 EAN: 4260429558858
Mahlkönig E65S Espressokværn til caféer
- Flade 65 mm kværnsten i stål
- ✓ espressokværn med direkte dosering i ethvert portafilter
- ✓ Fremragende kværnkvalitet til endnu mere velsmagende espresso
- Kværner med en gennemsnitlig hastighed på 4-7 g/s
- UX indstillet kværn med multifunktionsknap
- Kaffeopbevaring på et minimum
- ✓ holder under 70 dB stilhed under formaling (normal daglig trafik, menneskelig tale)

Mahlkönig: berømt producent af professionelle kaffekværne
Kvaliteten af Mahlkönig-kværne, disse kaffekværne med kronen i emblemet, er virkelig kongelig. Uanset model har de altid noget ekstra at byde på. De har altid et stålhjerte, der garanterer en unik kværnkvalitet. Slibesten af stål.
Hærdede, perfekt slebne stållegeringer er Mahlkönig-kværnenes produktionshemmelighed. De får espresso til at smage uforligneligt bedre end fra nogen anden kværn. I 65S-modellen er kværnstenene 65 mm i diameter. Det får dem til at fungere perfekt selv under krævende forhold og gør kværnen endnu mere kompakt.

Mahlkönig E65S holder længe og har en arbejdsflade på op til 30 cm.
Perfekt formalingsmekanisme, udseende og kontrol med tydeligt display. Listen over fordele ved Mahlkönig E65 slutter ikke her. Tværtimod har denne tyske kaffekværn et par esser mere på lager.
Kaffebakken er for eksempel stort set ubrydelig. Det virker som en lille ting, men i drift er det en stor fordel. Desuden har den et bredt kværnområde, som kan justeres behageligt på mikrometerskalaen. Og en praktisk lås mod overindstilling af grovheden eller magnetisk kaffedispenser.

| Farve |
|
|---|---|
| Kværn dosering | Kan konfigureres |
| Display | Ja |
| Kværn funktion | Displej, indstilling af grovhed, cronometru |
| Beholderkapacitet (g) | 1200 |
| Materiale | Rustfrit stål, plastik |
| Materiale af slibesten | Stål |
| Kværn velegnet til | kontor, Café, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Konditori |
| Spænding | 230V |
| antal omdrejninger pr. minut | 1400 |
| Bruge | Professionel |
| strømforbrug (W) | 440 |
| Til forberedelse | Espresso |
| Slibehastighed | 4,0 - 6,0 g/s |
| Kaffekværn etiket | Kvalitet, Premium, Stille kørsel |
| Formen på slibestenene | Ploché |
| Type | Elektrisk |
| Slibesten størrelse (mm) | 65 mm |
| Højde (cm) | 58 |
| Bredde (cm) | 20 |
| Dybde (cm) | 28 |
| Farve |
|
|---|---|
| Kværn dosering | Kan konfigureres |
| Display | Ja |
| Kværn funktion | Displej, indstilling af grovhed, cronometru |
| Beholderkapacitet (g) | 1200 |
| Materiale | Rustfrit stål, plastik |
| Materiale af slibesten | Stål |
| Kværn velegnet til | kontor, Café, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Konditori |
| Spænding | 230V |
| antal omdrejninger pr. minut | 1400 |
| Bruge | Professionel |
| strømforbrug (W) | 440 |
| Til forberedelse | Espresso |
| Slibehastighed | 4,0 - 6,0 g/s |
| Kaffekværn etiket | Kvalitet, Premium, Stille kørsel |
| Formen på slibestenene | Ploché |
| Type | Elektrisk |
| Slibesten størrelse (mm) | 65 mm |
| Højde (cm) | 58 |
| Bredde (cm) | 20 |
| Dybde (cm) | 28 |

Guide til valg af Mahlkönig-kværn
Mahlkönig-møller er blandt de allerbedste. Hvorfor skal du have en til din café, og hvilken model skal du vælge? Lad os tage et kig på det.

Den store test af elektriske kværnes slibekvalitet
Hvordan kan kvaliteten af formalingen variere med elektriske kaffekværne? Find for eksempel ud af forskellene mellem de tyske Mahlkönig- og Graef-kværne, eller hvordan den populære Mignon-kværn klarer sig med hensyn til kvalitet.


































