Mahlkönig E65S
Mahlkönig E65S
Για την απόλαυση όλων των αισθήσεων - ο επαγγελματικός μύλος εσπρέσο Mahlkönig E65S. Λεπτός, μοντέρνος σχεδιασμός με μια ματιά, ρυθμιζόμενη συνταγή άλεσης με ένα άγγιγμα, όπου θα ακούσετε και άλλες παραγγελίες καφέ. Και οι βασιλικές πέτρες άλεσης στο εσωτερικό! Περισσότερα
2 260,81 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DPD ![]() |
33.1 € | 33.1 € |
|---|---|---|
Geis Pallet transport GR ![]() |
195 € | 195 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K00706 EAN: 4260429558858
Για την απόλαυση όλων των αισθήσεων - ο επαγγελματικός μύλος εσπρέσο Mahlkönig E65S. Λεπτός, μοντέρνος σχεδιασμός με μια ματιά, ρυθμιζόμενη συνταγή άλεσης με ένα άγγιγμα, όπου θα ακούσετε και άλλες παραγγελίες καφέ. Και οι βασιλικές πέτρες άλεσης στο εσωτερικό! Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K00706 EAN: 4260429558858
Mahlkönig E65S Μύλος εσπρέσο για καφέ
- ✓ Επίπεδες ατσάλινες πέτρες άλεσης 65 mm
- ✓ άλεσμα εσπρέσο με απευθείας δοσομέτρηση σε οποιοδήποτε φίλτρο πορτραίτου
- ✓ εξαιρετική ποιότητα άλεσης για ακόμα πιο γευστικό εσπρέσο
- ✓ αλέθει με μέση ταχύτητα 4-7 g/s
- ✓ UX set άλεση με κουμπί πολλαπλών λειτουργιών
- ✓ κατακράτηση καφέ στο ελάχιστο
- ✓ διατηρεί κάτω από 70 dB ησυχία κατά τη διάρκεια του αλέσματος (κανονική καθημερινή κυκλοφορία, ανθρώπινη ομιλία)

Mahlkönig: διάσημος κατασκευαστής επαγγελματικών μύλων καφέ
Η ποιότητα των μύλων Mahlkönig, αυτών των μύλων καφέ με το στέμμα στο έμβλημα, είναι πραγματικά βασιλική. Όποιο και αν είναι το μοντέλο, έχουν πάντα κάτι επιπλέον να προσφέρουν. Διαθέτουν πάντα μια ατσάλινη καρδιά που εγγυάται μια μοναδική ποιότητα άλεσης. Ατσάλινες πέτρες άλεσης.
Το σκληρυμένο, τέλεια αλεσμένο κράμα χάλυβα είναι το μυστικό κατασκευής των μύλων Mahlkönig. Κάνουν τον εσπρέσο να έχει αμίμητα καλύτερη γεύση από ό,τι από οποιονδήποτε άλλο μύλο. Στο μοντέλο 65S, οι πέτρες άλεσης έχουν διάμετρο 65 mm. Αυτό τους κάνει να λειτουργούν τέλεια ακόμη και σε απαιτητικές συνθήκες και προσθέτει στο συμπαγές μέγεθος του μύλου.

Ο Mahlkönig E65S διαρκεί πολύ καιρό και καταλαμβάνει επιφάνεια εργασίας έως και 30 cm.
Τέλειος μηχανισμός λείανσης, εμφάνιση και έλεγχος με ευκρινή οθόνη. Ο κατάλογος των πλεονεκτημάτων του Mahlkönig E65 δεν τελειώνει εδώ. Αντιθέτως, αυτός ο γερμανικός μύλος καφέ έχει να επιδείξει μερικούς ακόμη άσσους.
Ο δίσκος καφέ, για παράδειγμα, είναι σχεδόν άθραυστος. Φαίνεται σαν κάτι μικρό, αλλά στη λειτουργία αποτελεί μεγάλο πλεονέκτημα. Επιπλέον, μπορεί να υπερηφανεύεται για ένα ευρύ φάσμα άλεσης που ρυθμίζεται ευχάριστα στην κλίμακα μικρομέτρων. Και ένα πρακτικό κλείδωμα κατά της υπερβολικής ρύθμισης της χονδρότητας ή του μαγνητικού διανομέα καφέ.

| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Ναι |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1200 |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Γραφεία, Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 1400 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 440 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 4,0 - 6,0 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ποιότητα, Premium, Αθόρυβη λειτουργία |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 65 mm |
| Υψος (cm) | 58 |
| Πλάτος (cm) | 20 |
| Βάθος (cm) | 28 |
| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Ναι |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1200 |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Γραφεία, Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 1400 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 440 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 4,0 - 6,0 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ποιότητα, Premium, Αθόρυβη λειτουργία |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 65 mm |
| Υψος (cm) | 58 |
| Πλάτος (cm) | 20 |
| Βάθος (cm) | 28 |

Η μεγάλη δοκιμή της ποιότητας άλεσης των ηλεκτρικών μύλων
Πώς μπορεί να διαφέρει η ποιότητα της άλεσης με τους ηλεκτρικούς μύλους καφέ; Για παράδειγμα, ανακαλύψτε τις διαφορές μεταξύ των γερμανικών μύλων Mahlkönig και Graef ή πώς ο δημοφιλής μύλος Mignon ανταποκρίνεται στην ποιότητα.




































