Mahlkönig E65S
Mahlkönig E65S
Kaikkien aistien iloksi - ammattimainen espressomylly Mahlkönig E65S. Ohut, moderni muotoilu yhdellä silmäyksellä, säädettävä jauhatusresepti yhdellä kosketuksella, jossa kuulet myös muut kahvitilaukset. Ja kuninkaalliset jauhinkivet sisällä! Lisää
2 260,80 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K00706 EAN: 4260429558858
Kaikkien aistien iloksi - ammattimainen espressomylly Mahlkönig E65S. Ohut, moderni muotoilu yhdellä silmäyksellä, säädettävä jauhatusresepti yhdellä kosketuksella, jossa kuulet myös muut kahvitilaukset. Ja kuninkaalliset jauhinkivet sisällä! Lisää
Tuotekoodi: K00706 EAN: 4260429558858
Mahlkönig E65S Espressomylly kahvilaan
- ✓ 65 mm:n jauhinkivet litteästä teräksestä
- ✓ espresson jauhaminen suoralla annostelulla mihin tahansa portafilteriin
- ✓ erinomainen jauhatuslaatu entistäkin maukkaampaan espressoon
- ✓ jauhaa keskimääräisellä nopeudella 4-7 g/s.
- ✓ UX set -myllytys monitoimisäätimellä varustettuna
- ✓ kahvin pidättyminen minimissä
- ✓ pitää alle 70 dB hiljaisuuden jauhamisen aikana (normaali päivittäinen liikenne, ihmisten puhe)

Mahlkönig: kuuluisa ammattimaisten kahvimyllyjen valmistaja
Mahlkönig-myllyjen, eli niiden kahvimyllyjen, joiden tunnuksessa on kruunu, laatu on todella kuninkaallista. Mallista riippumatta niillä on aina jotain ylimääräistä tarjottavaa. Niissä on aina teräksinen sydän, joka takaa ainutlaatuisen jauhatuslaadun. Teräksiset jauhinkivet.
Karkaistu, täydellisesti hiottu terässeos on Mahlkönig-myllyjen valmistussalaisuus. Ne saavat espresson maistumaan jäljittelemättömän paremmalta kuin mistään muusta myllystä. 65S-mallissa jauhinkivet ovat halkaisijaltaan 65 mm. Näin ne toimivat täydellisesti myös vaativissa olosuhteissa ja lisäävät myllyn kompaktiutta.

Mahlkönig E65S kestää pitkään ja vie jopa 30 cm:n työtason
Täydellinen hiomamekanismi, ulkonäkö ja ohjaus selkeällä näytöllä. Mahlkönig E65:n etujen luettelo ei lopu tähän. Päinvastoin, tällä saksalaisella kahvimyllyllä on vielä muutama ässä lisää.
Esimerkiksi kahvialusta on lähes murtumaton. Se vaikuttaa pieneltä asialta, mutta käytössä se on suuri etu. Lisäksi siinä on laaja jauhatusalue, joka on miellyttävästi säädettävissä mikrometriasteikolla. Ja kätevä lukitus karkeuden tai magneettisen kahvin annostelun yliasetusten estämiseksi.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1400 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 440 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 4,0 - 6,0 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Premium, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 58 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 28 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1400 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 440 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 4,0 - 6,0 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Premium, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 58 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 28 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.


































