Mahlkönig E65S
Mahlkönig E65S
Pentru încântarea tuturor simțurilor - mașina de măcinat espresso profesională Mahlkönig E65S. Un design subțire și modern la prima vedere, o rețetă de măcinare reglabilă printr-o simplă atingere, unde veți auzi și alte comenzi de cafea. Și pietrele regale de măcinat din interior! Mai mult
11 279,24 Lei excl. TVA (Deductibilitatea TVA)
DPD ![]() |
33,60 Lei | 33,60 Lei |
|---|---|---|
Cargus ![]() |
37,60 Lei | 37,60 Lei |
Geis Pallet transport RO ![]() |
1120 Lei | 1120 Lei |
Plata: Revolut, Card, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Codul produsului: K00706 EAN: 4260429558858
Pentru încântarea tuturor simțurilor - mașina de măcinat espresso profesională Mahlkönig E65S. Un design subțire și modern la prima vedere, o rețetă de măcinare reglabilă printr-o simplă atingere, unde veți auzi și alte comenzi de cafea. Și pietrele regale de măcinat din interior! Mai mult
Codul produsului: K00706 EAN: 4260429558858
Mahlkönig E65S Mașină de măcinat espresso pentru cafea
- ✓ Pietre de măcinare din oțel plat de 65 mm
- ✓ măcinare espresso cu dozare directă în orice portafilter
- ✓ calitate excelentă a măcinării pentru un espresso și mai gustos
- ✓ macină la o viteză medie de 4-7 g / s
- ✓ Măcinare setată UX cu buton multifuncțional
- ✓ retenție de cafea la minim
- ✓ păstrează o liniște sub 70 dB în timpul măcinării (trafic zilnic normal, vorbire umană)

Mahlkönig: producător renumit de râșnițe de cafea profesionale
Calitatea mașinilor de măcinat Mahlkönig, acele mașini de măcinat cafea cu coroana în emblemă, este cu adevărat regală. Indiferent de model, acestea au întotdeauna ceva în plus de oferit. Au întotdeauna o inimă de oțel care garantează o calitate unică a măcinării. Pietre de măcinat din oțel.
Aliajul de oțel călit și perfect măcinat este secretul de fabricație al râșnițelor Mahlkönig. Acestea fac ca espresso-ul să aibă un gust inimitabil mai bun decât de la orice altă mașină de măcinat. La modelul 65S, pietrele de măcinat au un diametru de 65 mm. Acest lucru le face să funcționeze perfect chiar și în condiții solicitante și contribuie la compactitatea râșniței.

Mașina Mahlkönig E65S durează mult timp și ocupă până la 30 cm de suprafață de lucru
Mecanism de măcinare perfect, aspect și control cu afișaj clar. Lista de avantaje ale mașinii Mahlkönig E65 nu se încheie aici. Dimpotrivă, această râșniță de cafea germană mai are câțiva ași în plus.
Tava de cafea, de exemplu, este practic incasabilă. Pare un lucru mărunt, dar în funcționare este un mare avantaj. În plus, se mândrește cu o gamă largă de măcinare, care este plăcut reglabilă pe scara micrometrică. Și un sistem de blocare la îndemână împotriva reglării excesive a gradului de grosime sau a distribuitorului magnetic de cafea.

| culoare |
|
|---|---|
| Dozarea râșniței | Configurabil |
| afișare | Da |
| Funcția de râșniță | Displej, setarea grosimii, Časovač-Stopky |
| Capacitate buncăr (g) | 1200 |
| Material | oțel inoxidabil, plastic |
| Material din pietre de șlefuit | Oțel |
| polizor potrivit pentru | birou, Cafeneaua, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Patiserie |
| Voltaj | 230V |
| numărul de rotații pe minut | 1400 |
| Utilizare | Profesional |
| Consumul de energie (W) | 440 |
| pentru pregătire | Espresso |
| Viteza de macinare | 4,0 - 6,0 g/s |
| Eticheta masinii de rasnita de cafea | Calitate, Premium, Funcționare silențioasă |
| Forma pietrelor de șlefuit | Ploché |
| Tip | Electric |
| Dimensiunea pietrei de șlefuit (mm) | 65 mm |
| Înălţime (cm) | 58 |
| Lăţime (cm) | 20 |
| Adâncime (cm) | 28 |
| culoare |
|
|---|---|
| Dozarea râșniței | Configurabil |
| afișare | Da |
| Funcția de râșniță | Displej, setarea grosimii, Časovač-Stopky |
| Capacitate buncăr (g) | 1200 |
| Material | oțel inoxidabil, plastic |
| Material din pietre de șlefuit | Oțel |
| polizor potrivit pentru | birou, Cafeneaua, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Patiserie |
| Voltaj | 230V |
| numărul de rotații pe minut | 1400 |
| Utilizare | Profesional |
| Consumul de energie (W) | 440 |
| pentru pregătire | Espresso |
| Viteza de macinare | 4,0 - 6,0 g/s |
| Eticheta masinii de rasnita de cafea | Calitate, Premium, Funcționare silențioasă |
| Forma pietrelor de șlefuit | Ploché |
| Tip | Electric |
| Dimensiunea pietrei de șlefuit (mm) | 65 mm |
| Înălţime (cm) | 58 |
| Lăţime (cm) | 20 |
| Adâncime (cm) | 28 |

Ghid pentru alegerea unui polizor Mahlkönig
Morile Mahlkönig sunt printre cele mai bune. De ce ar trebui să vă cumpărați una pentru cafeneaua dumneavoastră și ce model ar trebui să alegeți? Să aruncăm o privire.

Marele test al calității de măcinare a polizoarelor electrice
Cum poate varia calitatea măcinării la mașinile electrice de măcinat cafea? De exemplu, aflați care sunt diferențele dintre râșnițele germane Mahlkönig și Graef sau cum se comportă popularul râșnițar Mignon din punct de vedere al calității.





































