Victoria Arduino Mythos MYONE
Victoria Arduino Mythos MYONE
Ammattilaisten mylly, Victoria Arduino Mythos MYONE-versiona. Määrittelee täydellisyyden espressokahvin jauhamisessa. Siinä missä on baristeja, joille heidän työnsä on intohimo, on myös ammattilaiskahvimylly Mythos. Lisää
2 692,83 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Geis Pallet transport FI ![]() |
176.4 € | 176.4 € |
|---|
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K05113
Ammattilaisten mylly, Victoria Arduino Mythos MYONE-versiona. Määrittelee täydellisyyden espressokahvin jauhamisessa. Siinä missä on baristeja, joille heidän työnsä on intohimo, on myös ammattilaiskahvimylly Mythos. Lisää
Tuotekoodi: K05113
Mythos MYONE -kahvimyllyn edut
- ✓ espressomylly keskisuuriin yrityksiin
- ✓ Litteät 75 mm:n titaaniset jauhinkivet
- ✓ jauhatusnopeus n. 2,7 g/s
- ✓ selkeämpi TFT-näyttö
- ✓ jopa 3 hiontaohjelmaa
- ✓ mikrometrinen karkeudensäätö
- ✓ ainutlaatuinen Clima Pro -toiminto
- ✓ jauhimen kaksinkertainen jäähdytys
- ✓ välitön pääsy jauhinkammioon
- ✓ Pystysuora kivien sijoittelu minimaalisella pidättymisellä

Mythos MYONE tarkoittaa täydellistä kahvin jauhamista
Onko kahvin valmistaminen sinulle ja baristallesi enemmän intohimo kuin työ? Mythos parantaa pakkomielteesi jauhamisen täydellisyyteen. Hän on yhtä rakastunut laadukkaaseen kahvinvalmistukseen kuin sinäkin, ja hänen pakkomielteensä on jauhaa täydellisyyttä.
Mythos on mestareiden, baristamestareiden (4 mestaria on jopa ollut suoraan mukana myllyn kehittämisessä) ja kahviloiden mylly, jotka haluavat kahvinvalmistuksen olevan täydellisessä valvonnassa ja korkeimmalla laatutasolla. Uusi Mythos on luotu entistäkin tuottavampaan, vakaampaan, helppokäyttöisempään ja toistuvasti tarkempaan jauhatukseen.

Mythos MYONE -myllyn jauhatuksen, lämpötilan ja pidättämisen parempi hallinta.
Myllyn optimoitu TFT-näyttö näyttää selkeästi tarvittavat tiedot. Aseta kaikki kätevästi kahdella kosketusnäppäimellä tai 3 klassisella ohjelmointipainikkeella. Entä mitä voit hallita ja säätää? Toimintovalikoimaan kuuluu tietenkin kahvin annostelu jauhatusaikaa säätämällä. Mutta myös Mythos-myllyn ainutlaatuiset ominaisuudet, kuten lämpötilan säätö tiettyä kahvia varten.
Suoran pääsyn etu jauhatuskammioon säilyy myös tässä uudessa Mythos-myllymallissa. Parannettu kahvin annostelulaite on kuitenkin vähentänyt pidättymisen minimiin, joten kahvia ei häviä jauhamisen jälkeen lähes lainkaan. Nykyisessä ja entistäkin sympaattisemmassa myllymallissa on myös kaksoisjäähdytys. Clima Pro -toiminnon avulla voit räätälöidä jauhatusolosuhteet erityisesti jokaisen kahvin mukaan, jonka kaadat myllyyn. Mythosin avulla ylität huomattavasti aiemmat espresson jauhamisen standardit.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 800 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 75 mm |
| Korkeus (cm) | 51 |
| Leveys (cm) | 19 |
| Syvyys (cm) | 40 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 800 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 75 mm |
| Korkeus (cm) | 51 |
| Leveys (cm) | 19 |
| Syvyys (cm) | 40 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.
































