BIO Ingefära, bitar | Örtte - Förpackning: 50 g
BIO Ingefära, bitar | Örtte - Förpackning: 50 g
Upptäck den intensiva kryddiga smaken av ORGANISKt ingefärste – Ginger Pieces. Detta koffeinfria te, gjort med 100 % ekologisk ingefära, är den perfekta följeslagaren för stunder av lugn och ro. Mer
56,25 kr exkl. MOMS (Momsavdrag) Pris 2,52 kr för en kopp fantastiskt te
DPD Pickup / PostNord ![]() |
8.8 € | 8.8 € |
|---|---|---|
DHL SV ![]() |
8 € | 8 € |
DPD ![]() |
13.6 € | 13.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Betalning: Kort, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paket: 50 g 1,26 kr/g Produktkod: K07093
Upptäck den intensiva kryddiga smaken av ORGANISKt ingefärste – Ginger Pieces. Detta koffeinfria te, gjort med 100 % ekologisk ingefära, är den perfekta följeslagaren för stunder av lugn och ro. Mer
Paket: 50 g 1,26 kr/g Produktkod: K07093
Lös ingefärste av ekologisk kvalitet
- ✔️ löst ingefärste av hög kvalitet
- ✔️ EKologisk certifiering
- ✔️ fyllig smak med kryddig arom
- ✔️ koffeinfritt te , perfekt för avkoppling och varva ner
- ✔️ Häll vatten vid en temperatur på 100 °C
- ✔️ Låt dra i 5–10 minuter

Ekologiskt ingefärste kommer att värma dig i kropp och själ
Fördjupa dig i en värld av ren natur med vårt EKOLOGISKA ingefärste - Ginger Pieces. Varje kopp ger en intensiv kryddig smak som kommer att värma och glädja dina sinnen. Detta te, gjort av 100 % ekologisk ingefära , har exceptionell kvalitet och renhet.
Tack vare frånvaron av koffein kan du njuta av det när som helst på dygnet , oavsett om du letar efter en stund av lugn eller en uppvärmning efter en hektisk dag. Ingefära är också populär för sin mångsidighet och distinkta smak , som kan vara ett bra tillskott till vardagens välbefinnande.
Förbereder ingefärste
Det är väldigt enkelt att tillaga teet, häll bara i vatten vid en temperatur på 100 °C , låt det dra i 5–10 minuter och njut av den behagligt kryddiga smaken av detta te.

Näringsvärden av ingefärste
100 ml te* innehåller i genomsnitt:
| Energivärde: | 2 kJ / 1 kcal |
| Fetter: | < 0,1 g |
| – varav mättade fettsyror: | < 0,1 g |
| Kolhydrater: | < 0,1 g |
| Sockerarter: | < 0,1 g |
| Protein: | < 0,1 g |
| Salt: | < 0,01 g |
* baserat på en infusion bryggd av 3 g te per 200 ml vatten
Lagring
Förvara på en torr plats.
Tillverkare
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tjeckien Momsnr: CZ17944759 I.C.: 17944759
Sammansättning
EKOLOGISK ingefära.

| Certifiering | BIO |
|---|---|
| En typ av te | Växtbaserade |
| Smak | Full |
| Form | Hela blad |
| Koffeininnehåll | Koffeinfri |
| Lakningstid | Lång (5-10 minuter) |
| Vattentemperatur | Hög (90-100 °C) |
| Rekommenderad dos | 13-18 g/l |
| Teer med arom | Kryddig |
| Certifiering | BIO |
|---|---|
| En typ av te | Växtbaserade |
| Smak | Full |
| Form | Hela blad |
| Koffeininnehåll | Koffeinfri |
| Lakningstid | Lång (5-10 minuter) |
| Vattentemperatur | Hög (90-100 °C) |
| Rekommenderad dos | 13-18 g/l |
| Teer med arom | Kryddig |






























