BIO kvällste | Örtte - Förpackning: 50 g
BIO kvällste | Örtte - Förpackning: 50 g
BIO kvällste är en läcker blandning av naturliga örter utan koffein , som lugnar dig perfekt innan du lägger dig. Tack vare sin delikata blomdoft och harmoniska smak kommer den att göra din dagliga kvällsritual mer behaglig och gynna kropp och själ. Mer
48,21 kr exkl. MOMS (Momsavdrag) Pris 2,16 kr för en kopp fantastiskt te
DPD Pickup / PostNord ![]() |
8.8 € | 8.8 € |
|---|---|---|
DHL SV ![]() |
8 € | 8 € |
DPD ![]() |
13.6 € | 13.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Betalning: Kort, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paket: 50 g 1,08 kr/g Produktkod: K06874
BIO kvällste är en läcker blandning av naturliga örter utan koffein , som lugnar dig perfekt innan du lägger dig. Tack vare sin delikata blomdoft och harmoniska smak kommer den att göra din dagliga kvällsritual mer behaglig och gynna kropp och själ. Mer
Paket: 50 g 1,08 kr/g Produktkod: K06874
BIO kvällste löst på utvalda örter
- ✔️ BIO löst kvällste utan koffein
- ✔️ kvalitetste med lugnande effekter för kvalitetssömn
- ✔️ perfekt för att varva ner och koppla av
- ✔️ vattna med vatten vid en temperatur på 100 °C
- ✔️ låt dra i 7-10 minuter

Ekologiskt löst te för kvalitetssömn
Upptäck en trevlig kvällsritual med BIO kvällste - en perfekt harmoni av smaker och aromer från kvalitetsörter . Detta te är designat för dem som bryr sig om sin hälsa och välbefinnande, eftersom det ger naturlig avkoppling i varje kopp.
Prova denna kvalitetsteblandning som inte innehåller koffein . Tack vare sin delikata smak lugnar den kroppen och sinnet och hjälper dig att förbereda dig för kvalitetssömn . Den innehåller de mest utvalda BIO-ingredienserna , såsom äpple, citrongräs, mynta, hibiskus, citronmeliss och apelsinskal.
Beredning av örtkvällste
Det är väldigt enkelt att tillaga te, häll bara vatten med en temperatur på 100 °C , dra i 7-10 minuter och njut sedan av den behagliga smaken av örtte för en lugn sömn.

Näringsvärden av örtte
100 ml te* innehåller i genomsnitt
| Energivärde: | 2 kJ / 1 kcal |
| Fetter: | < 0,1 g |
| – varav mättade fettsyror: | < 0,1 g |
| Kolhydrater: | < 0,1 g |
| Sockerarter: | < 0,1 g |
| Proteiner: | < 0,1 g |
| Salt: | < 0,01 g |
* baserat på en infusion bryggd av 3 g te per 200 ml vatten
Lagring
Förvara på en torr plats.
Tillverkare
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tjeckien Momsnummer: CZ17944759 Företags-ID: 17944759
Sammansättning
Löst örtte - äpple, citrongräs, mynta, hibiskus, citronmeliss, apelsinskal.

| Certifiering | BIO |
|---|---|
| En typ av te | Växtbaserade |
| Smak | Fina |
| Form | Fragmentarisk |
| Koffeininnehåll | Koffeinfri |
| Lakningstid | Lång (5-10 minuter) |
| Vattentemperatur | Hög (90-100 °C) |
| Rekommenderad dos | 12-15 g/l |
| Aromatiska teer | Blommig |
| Certifiering | BIO |
|---|---|
| En typ av te | Växtbaserade |
| Smak | Fina |
| Form | Fragmentarisk |
| Koffeininnehåll | Koffeinfri |
| Lakningstid | Lång (5-10 minuter) |
| Vattentemperatur | Hög (90-100 °C) |
| Rekommenderad dos | 12-15 g/l |
| Aromatiska teer | Blommig |

Hur man känner igen löst te av hög kvalitet
Vad är det - kvalitetste? Hur känner man igen det, var kan man köpa kvalitetste och varför är teets kvalitet avgörande när man väljer det? Idag kommer du att lära dig testet 4 sinnen, med vilket du kan identifiera kvalitetsfaktorerna för gott te.

Kombucha - vad det är och hur man gör det
Har du någonsin hört talas om fermenterat te? Vi talar om den så kallade kombucha. Det ger många fördelar för din kropp. Prova att göra det hemma, det är kul.

5 viktiga egenskaper hos vatten för att göra te
Ditt te är bara så bra som ditt vatten. Om du vill få ut den bästa smaken, aromen och renheten ur ditt te måste du vara uppmärksam på vattnets renhet, hårdhet, temperatur och andra parametrar.


























