BIO Ghimbir, bucăți | Ceai din plante - Ambalaj: 50 g
BIO Ghimbir, bucăți | Ceai din plante - Ambalaj: 50 g
Descoperiți gustul intens picant al ceaiului de ghimbir ORGANIC – Ginger Pieces. Acest ceai fără cofeină , făcut cu ghimbir 100% organic, este însoțitorul ideal pentru momente de pace și liniște. Mai mult
26,49 Lei excl. TVA (Deductibilitatea TVA) Preț 1,18 Lei pentru o ceașcă de ceai excelent
Packeta / EasyBox![]() |
22,40 Lei | 22,40 Lei |
|---|---|---|
RO Sameday Box ![]() |
22,40 Lei | 22,40 Lei |
DPD ![]() |
33,60 Lei | 33,60 Lei |
Cargus ![]() |
37,60 Lei | 37,60 Lei |
DHL Express ![]() |
423,50 Lei | 423,50 Lei |
Plata: Revolut, Card, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Pachet: 50 g 0,59 Lei/g Codul produsului: K07093
Descoperiți gustul intens picant al ceaiului de ghimbir ORGANIC – Ginger Pieces. Acest ceai fără cofeină , făcut cu ghimbir 100% organic, este însoțitorul ideal pentru momente de pace și liniște. Mai mult
Pachet: 50 g 0,59 Lei/g Codul produsului: K07093
Ceai de ghimbir vrac de calitate organică
- ✔️ ceai de ghimbir vrac de înaltă calitate
- ✔️ Certificare OGANIC
- ✔️ aromă plină cu aromă picant
- ✔️ ceai decofeinizat , ideal pentru relaxare și relaxare
- ✔️ se toarnă apă la o temperatură de 100 °C
- ✔️ se lasa la infuzat 5-10 minute

Ceaiul de ghimbir organic te va incalzi in trup si suflet
Cufundă-te în lumea naturii pure cu ceaiul nostru de ghimbir ORGANIC - Ginger Pieces. Fiecare ceașcă oferă o aromă intensă picante care vă va încălzi și vă va încânta simțurile. Acest ceai, realizat din ghimbir 100% organic , se laudă cu o calitate și puritate excepționale.
Datorită absenței cofeinei, te poți bucura de ea în orice moment al zilei , fie că cauți un moment de liniște sau o încălzire după o zi plină. Ghimbirul este, de asemenea, popular pentru versatilitatea și aroma sa distinctivă , care poate fi un plus excelent pentru bunăstarea de zi cu zi.
Prepararea ceaiului de ghimbir
Pregătirea ceaiului este foarte ușoară, doar turnați-l cu apă la o temperatură de 100 °C , înmuiați timp de 5-10 minute și apoi bucurați-vă de gustul plăcut picant al acestui ceai.

Valorile nutriționale ale ceaiului de ghimbir
100 ml de ceai* conțin în medie:
| Valoare energetica: | 2 kJ / 1 kcal |
| Grasimi: | < 0,1 g |
| – din care acizi grași saturați: | < 0,1 g |
| Carbohidrați: | < 0,1 g |
| Zaharuri: | < 0,1 g |
| Proteină: | < 0,1 g |
| Sare: | < 0,01 g |
* pe baza unei infuzii preparate din 3 g ceai la 200 ml apă
Depozitare
Depozitați într-un loc uscat.
Producător
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Cehia Nr. TVA: CZ17944759 I.C.: 17944759
Compoziţie
Ghimbir BIO.

| Certificare | BIO |
|---|---|
| Un tip de ceai | Plante medicinale |
| Gust | Complet |
| Formă | Frunză întreagă |
| Conținut de cofeină | Decafeinizată |
| Timp de levigare | Lungă (5-10 minute) |
| Temperatura apei | Înaltă (90-100 °C) |
| Doza recomandată | 13-18 g/l |
| Ceaiuri aromate | Picant |
| Certificare | BIO |
|---|---|
| Un tip de ceai | Plante medicinale |
| Gust | Complet |
| Formă | Frunză întreagă |
| Conținut de cofeină | Decafeinizată |
| Timp de levigare | Lungă (5-10 minute) |
| Temperatura apei | Înaltă (90-100 °C) |
| Doza recomandată | 13-18 g/l |
| Ceaiuri aromate | Picant |

































