Καλάθι IMS B702TCH24E 16-18 g
Καλάθι IMS B702TCH24E 16-18 g
Καλάθι portafilter ακριβείας - σουρωτήρι IMS με διαγώνιες οπές για Ascaso, Nuova Simonelli, ECM, Victoria Arduino και άλλες μηχανές καφέ με μοχλό. Αυτό το επαγγελματικό φίλτρο εσπρέσο αυξάνει την απόδοση εκχύλισης και με τη σειρά του ελαχιστοποιεί τα προβλήματα που προκαλούνται από τη διοχέτευση του καφέ και την απόφραξη του φίλτρου από τον καφέ. Περισσότερα
17,34 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K05279
Καλάθι portafilter ακριβείας - σουρωτήρι IMS με διαγώνιες οπές για Ascaso, Nuova Simonelli, ECM, Victoria Arduino και άλλες μηχανές καφέ με μοχλό. Αυτό το επαγγελματικό φίλτρο εσπρέσο αυξάνει την απόδοση εκχύλισης και με τη σειρά του ελαχιστοποιεί τα προβλήματα που προκαλούνται από τη διοχέτευση του καφέ και την απόφραξη του φίλτρου από τον καφέ. Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K05279
IMS - Επαγγελματικό σουρωτήρι για portafilter
- ✓ Μικρομετρικά ακριβής διάτρηση του πυθμένα του καλαθιού
- ✓ υψηλής ποιότητας υλικό φίλτρου IMS
- ✓ παρασκευή καφέ χωρίς να φράζουν οι οπές του φίλτρου
- ✓ μεγιστοποίηση της απόδοσης εκχύλισης εσπρέσο
- ✓ επίλυση του προβλήματος της διοχέτευσης του καφέ

Γιατί να αντικαταστήσετε το καλάθι εσπρέσο
Το μεταλλικό φίλτρο στο φίλτρο εσπρέσο εκτίθεται καθημερινά σε σκληρές συνθήκες. Τόσο κατά την παρασκευή εσπρέσο όσο και κατά τον καθαρισμό των μοχλών της μηχανής. Ο κίνδυνος ζημιάς από απρόσεκτο χειρισμό του φίλτρου πορτατίφ ή από φθορά μειώνεται με την κατασκευή ποιοτικών υλικών, όπως συμβαίνει με τα καλάθια IMS.
Λόγω της μεγάλης επιρροής του φίλτρου στη διαδικασία εκχύλισης και στη γεύση του καφέ, το καλάθι ακριβείας IMS είναι αυτό που σας δίνει την ευκαιρία να φτιάξετε τον τέλειο εσπρέσο που θέλετε στη μηχανή espresso με μοχλό. Δεν υπάρχει υπερχείλιση του καφέ, δεν υπάρχει απόφραξη των οπών του φίλτρου.

| Χρώμα |
|
|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος παραβίασης | 58 χλστ, 58,4 mm |
| Χωρητικότητα κυπέλλου | 16, 17, 18 |
| Συμβατή μάρκα | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D., ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La, Quality, Rocket Espresso, Royal, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Διάτρητη επιφάνεια | 49 mm |
| Αριθμός δόσεων | 2 |
| Αριθμός οπών | 715 |
| Ο χώρος μεταξύ των οπών | 1,73 mm |
| Διάμετρος οπής | 0,3 mm |
| Σχήμα | Κυλινδρικό με ειδική καμπυλότητα στο άκρο |
| Εξωτερική διάμετρος | 70 mm |
| Εσωτερική διάμετρος | 59 mm |
| Υψος (cm) | 2 |
| Πλάτος (cm) | 7 |
| Βάθος (cm) | 7 |
| Συμβατότητα καφετιέρας | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D. L'Orchestrale, ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La Nuova Era, La Scala, Quality Espresso, Rocket Espresso, Royal First, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |
| Χρώμα |
|
|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος παραβίασης | 58 χλστ, 58,4 mm |
| Χωρητικότητα κυπέλλου | 16, 17, 18 |
| Συμβατή μάρκα | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D., ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La, Quality, Rocket Espresso, Royal, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Διάτρητη επιφάνεια | 49 mm |
| Αριθμός δόσεων | 2 |
| Αριθμός οπών | 715 |
| Ο χώρος μεταξύ των οπών | 1,73 mm |
| Διάμετρος οπής | 0,3 mm |
| Σχήμα | Κυλινδρικό με ειδική καμπυλότητα στο άκρο |
| Εξωτερική διάμετρος | 70 mm |
| Εσωτερική διάμετρος | 59 mm |
| Υψος (cm) | 2 |
| Πλάτος (cm) | 7 |
| Βάθος (cm) | 7 |
| Συμβατότητα καφετιέρας | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D. L'Orchestrale, ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La Nuova Era, La Scala, Quality Espresso, Rocket Espresso, Royal First, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |

Φλιτζάνι portafilter μηχανής καφέ - ποιο να διαλέξετε;
Πώς να επιλέξετε ένα καλάθι portafilter και να πετύχετε καλύτερη εξαγωγή εσπρέσο; Ο πιο νόστιμος καφές από μηχανή καφέ μοχλού είναι το θέμα μας σήμερα. Θα δούμε πώς να βελτιώσουμε την εξαγωγή του χρησιμοποιώντας τα σωστά καλάθια portafilter.
































