IMS-kori B702TCH24E 16-18 g
IMS-kori B702TCH24E 16-18 g
Precision portafilter basket - IMS-siivilä, jossa on eksagonaaliset rei'itykset Ascaso, Nuova Simonelli, ECM, Victoria Arduino ja muihin vipukahvinkeittimiin. Tämä ammattikäyttöön tarkoitettu espressosuodatin lisää uuttotulosta ja minimoi puolestaan kahvin kanavoitumisesta ja kahvin tukkeutumisesta siivilään aiheutuvat ongelmat. Lisää
17,29 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K05279
Precision portafilter basket - IMS-siivilä, jossa on eksagonaaliset rei'itykset Ascaso, Nuova Simonelli, ECM, Victoria Arduino ja muihin vipukahvinkeittimiin. Tämä ammattikäyttöön tarkoitettu espressosuodatin lisää uuttotulosta ja minimoi puolestaan kahvin kanavoitumisesta ja kahvin tukkeutumisesta siivilään aiheutuvat ongelmat. Lisää
Tuotekoodi: K05279
IMS - Ammattikäyttöön tarkoitettu siivilä portafilteriin
- ✓ Mikrometrisesti tarkka korin pohjan rei'itys.
- ✓ korkealaatuinen IMS-suodatinmateriaali
- ✓ kahvin valmistus ilman siivilän reikien tukkeutumista
- ✓ espresson uuttotuoton maksimointi
- ✓ kahvin kanavoitumisongelman ratkaiseminen

Miksi vaihtaa espressokori
Espressokorin metallisuodatin altistuu koville olosuhteille päivästä toiseen. Sekä espressoa valmistettaessa että koneen vipuja puhdistettaessa. Portaansuodattimen siivilän huolimattomasta käsittelystä tai kulumisesta johtuvaa vaurioitumisriskiä pienentää laadukas materiaalivalmistus, kuten IMS-koreissa.
Koska siivilän vaikutus uuttamisprosessiin ja kahvin makuun on suuri, juuri IMS-tarkkuuskorin avulla voit valmistaa haluamasi täydellisen espresson vipuespressokoneellasi. Ei kahvin ylivuotoa, ei suodattimen reikien tukkeutumista.

| Väri |
|
|---|---|
| Suositeltu tamperin koko | 58 mm, 58,4 mm |
| Kupin kapasiteetti | 16, 17, 18 |
| Yhteensopiva merkki | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D., ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La, Quality, Rocket Espresso, Royal, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Rei'itetty pinta | 49 mm |
| Annosten lukumäärä | 2 |
| Reikien lukumäärä | 715 |
| Reikien välinen tila | 1,73 mm |
| Reiän halkaisija | 0,3 mm |
| Muoto | Lieriön muotoinen, jossa on tietty päätykaarevuus |
| Ulkohalkaisija | 70 mm |
| Sisähalkaisija | 59 mm |
| Korkeus (cm) | 2 |
| Leveys (cm) | 7 |
| Syvyys (cm) | 7 |
| Yhteensopivuus kahvinkeittimen kanssa | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D. L'Orchestrale, ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La Nuova Era, La Scala, Quality Espresso, Rocket Espresso, Royal First, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |
| Väri |
|
|---|---|
| Suositeltu tamperin koko | 58 mm, 58,4 mm |
| Kupin kapasiteetti | 16, 17, 18 |
| Yhteensopiva merkki | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D., ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La, Quality, Rocket Espresso, Royal, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Rei'itetty pinta | 49 mm |
| Annosten lukumäärä | 2 |
| Reikien lukumäärä | 715 |
| Reikien välinen tila | 1,73 mm |
| Reiän halkaisija | 0,3 mm |
| Muoto | Lieriön muotoinen, jossa on tietty päätykaarevuus |
| Ulkohalkaisija | 70 mm |
| Sisähalkaisija | 59 mm |
| Korkeus (cm) | 2 |
| Leveys (cm) | 7 |
| Syvyys (cm) | 7 |
| Yhteensopivuus kahvinkeittimen kanssa | Ascaso, Bezzera, Bfc, Bianchi, Brasilia, D.I.D. L'Orchestrale, ECM, Expobar, Faema, Fiorenzato, Grimac, Iberital, La Nuova Era, La Scala, Quality Espresso, Rocket Espresso, Royal First, SAB, Sanremo, VFA, Vibiemme, Wega |

Kahvinkeitin portafilter kuppi - mikä valita?
Kuinka valita portafilter-kori ja saada parempi espresson uutto? Maukkaampi kahvi vipukahvinkeittimestä on tämän päivän aiheemme. Katsotaan kuinka parantaa sen poistoa käyttämällä oikeita portafilter-koreja.

































