Mahlkönig EK43S musta
Mahlkönig EK43S musta
Kuningas ensi silmäyksellä ja jopa kruunu tunnuksessa - näin voimme kuvailla Mahlkönig EK43S -myllyä mustana. Namele kahvia turkkilaiseen jazziin, espressoon, suodatin- tai kokopapukahviin myyntiin. Kaikki ultranopeasti ja ennen kaikkea myllyjen kuninkaan ehdottomalla tasaisuudella. Lisää
3 497,21 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Geis Pallet transport FI ![]() |
176.4 € | 176.4 € |
|---|
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K00705 EAN: 4260284782801
Kuningas ensi silmäyksellä ja jopa kruunu tunnuksessa - näin voimme kuvailla Mahlkönig EK43S -myllyä mustana. Namele kahvia turkkilaiseen jazziin, espressoon, suodatin- tai kokopapukahviin myyntiin. Kaikki ultranopeasti ja ennen kaikkea myllyjen kuninkaan ehdottomalla tasaisuudella. Lisää
Tuotekoodi: K00705 EAN: 4260284782801
Mahlkönig EK43S mustan hiomakoneen edut
- ✓ Pystysuorat 98 mm:n teräshiomakivet
- ✓ jauhaa sekä espresson että suodatinkahvin
- ✓ erinomainen jauhatuksen tasalaatuisuus korkeamman uuttomäärän saavuttamiseksi
- ✓ nopea jauhatusnopeus n. 20 g/s
- ✓ helppo jauhatusasetus
- ✓ minimaalinen kahvin pidätyskyky
- ✓ väriversio - musta

Ammattilaismylly kahvimestareille - Mahlkönig musta
Heidän reviirinsä ovat kahvilat, joissa he rakastavat tarkasti valmistettua valikoitua kahvia. Heidän vauhtinsa on henkeäsalpaava, sillä he jauhavat 20 g kahvia sekunnissa. Heidän vastustajillaan... ei ole mitään! Mahlkönig EK43 ja 15 cm alempi versio EK43S ovat ammattilaisille suunnattuja vertaansa vailla olevia kahvimyllyjä.
Ne jauhavat kahvin sekä nopeasti että laadukkaasti. Valtavat 98 mm:n litteät, hienoimmasta teräksestä valmistetut jauhinkivet on asetettu pystysuoraan ja niitä pyörittää tehokas jauhinmoottori. Tämä koon ja tehon yhteistyö tarkoittaa, että saatu jauhatus on aivan unelmamaisen hyvää. Koska tasainen kahvin hienous johtaa parempaan uuttotulokseen, voit näin ollen löytää kahvin todellisen potentiaalin Mahlkönig-myllyn avulla. Espresso, espresso, suodatin - tämä mylly tekee kaiken.

Mahlkönig-kahvimyllyjen kuningas: EK43S mustana.
Perinteinen saksalainen myllyvalmistaja on edelleen johtava kahvimyllyvalmistaja. Se tarjoaa odottamattomia kokemuksia paljon paremmilla kahviuutteilla. Samalla se pitää myllynsä modernina ja tyylikkäänä.
Päivittämällä innovatiivisilla lisävarusteilla, kuten Mini Hooperilla, "école" on tullut ehdoton yhden annoksen mylly jokapäiväiseen kahvilatoimintaan. Alkuperäiset suuret suppilot soveltuvat paremmin suurten panimomäärien valmistukseen ja kokonaisten kahvipakkausten jauhamiseen. Se, mikä vakuuttaa viimeisenkin ostoa harkitsevan kahvinjuojan, on myllyjen värikkyys. "Lisäämme väriä kahvin jauhamisen maailmaan!" on tämän painoksen ja kauniin Mahlkönig EK43S Ultramarine Blue-mallin motto.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Manuaalinen |
| Näyttö | Ei |
| Hiomakonetoiminto | Karkeusasetus |
| Suppilon tilavuus (g) | 800 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1450 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 890 |
| Valmistelua varten | Espresso, Suodatettu kahvi, Vaihtoehtoiset valmistusmenetelmät |
| Jauhamisnopeus | 19,0 - 21,0 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Maailman paras |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 98 mm |
| Korkeus (cm) | 68 |
| Leveys (cm) | 23 |
| Syvyys (cm) | 41 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Manuaalinen |
| Näyttö | Ei |
| Hiomakonetoiminto | Karkeusasetus |
| Suppilon tilavuus (g) | 800 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1450 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 890 |
| Valmistelua varten | Espresso, Suodatettu kahvi, Vaihtoehtoiset valmistusmenetelmät |
| Jauhamisnopeus | 19,0 - 21,0 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Maailman paras |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 98 mm |
| Korkeus (cm) | 68 |
| Leveys (cm) | 23 |
| Syvyys (cm) | 41 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.

Miten valita kahvilan mylly: suodatinkahvia varten
Voit tarjota suodatettua kahvia Hario-tippauslaitteesta yhdelle, ranskalaisesta puristimesta kahdelle tai automaattisesta kahvipuristimesta erän valmistusta varten. Joka tapauksessa kahvin makuun, valitsemastasi menetelmästä riippumatta, vaikuttaa merkittävästi kahvimylly. Miten siis valita sellainen?




























