Anfim Luna
Anfim Luna
Italialaiset Anfim-myllyt tunnetaan luotettavuudestaan, käytännöllisyydestään ja lähes tuhoutumattomasta rakenteestaan. Lisäksi uudessa Anfim Luna -ammattilaismyllyssä on ominaisuuksia, jotka kilpailevat maailman parhaiden kahvimyllyjen kanssa. Lisää
1 554,66 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K05333
Italialaiset Anfim-myllyt tunnetaan luotettavuudestaan, käytännöllisyydestään ja lähes tuhoutumattomasta rakenteestaan. Lisäksi uudessa Anfim Luna -ammattilaismyllyssä on ominaisuuksia, jotka kilpailevat maailman parhaiden kahvimyllyjen kanssa. Lisää
Tuotekoodi: K05333
Ammattimainen kahvimylly Anfim Luna
- ✓ Premium litteät 65 mm teräshiomakivet
- ✓ Innovatiivinen 3,5 tuuman kosketusnäyttö
- ✓ Moottorin nopeus saavuttaa 1500 rpm.
- ✓ Neljä säädettävää jauhatusohjelmaa
- ✓ voidaan käyttää yhdellä kädellä
- ✓ moderni muotoilu
- ✓ valmistettu Italiassa

Anfim Luna ammattikäyttöön tarkoitettu kahvimylly
Anfimin legendaariset italialaiset myllyt eivät ehkä kaipaa esittelyä. Laatua, luotettavaa, käytännöllistä ja kaikki kauniissa tyylikkäässä muotoilussa. Anfim Luna huolehtii ensiluokkaisesta jauhatuslaadusta ja yllättää sinut yksinkertaisella , intuitiivisella toiminnallaan.
Käytä selkeää asteikkoa halutun jauhatushienouden asettamiseen. Annostelun ja muiden toimintojen hienosäätöä varten voit asettaa suuren innovatiivisen näytön avulla neljä jauhatusohjelmaa, jotka ovat käytettävissäsi milloin tahansa.
Kestävän hiomakoneen rungon sisällä on tasaiset 65 mm:n karkaistusta teräksestä valmistetut hiomakivet, jotka on nyt valmistettu uudella geometrialla entistä tasaisemman jauhatuksen aikaansaamiseksi.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 2 kg |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1500 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 460 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 2,8 - 3,6 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 58 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 37 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 2 kg |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1500 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 460 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 2,8 - 3,6 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 58 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 37 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.

Hemro Group: parhaat ammattikäyttöön tarkoitetut kahvimyllyt
Mitä yhteistä on kuuluisilla kahvimerkeillä Mahlkönig, Ditting ja Anfim? Tiedätkö sinä? Ne kuuluvat Hemro Group -perheeseen, joka on johtava ammattilaisille tarkoitettujen kahvimyllyjen valmistus- ja kehitystoiminnan harjoittaja. Tänään esittelen sinulle tätä perhettä hieman tarkemmin.




































