Anfim Pratica
Anfim Pratica
Joillekin Anfim on synonyymi myllylle. Se on "vanhan koulukunnan" laite, joka tunnetaan luotettavuudestaan ja lähes tuhoutumattomasta rakenteestaan. Ennen kaikkea Anfim Pratica -ammattilaismyllyssä on myös ominaisuuksia, jotka kilpailevat maailman parhaiden kahvimyllyjen kanssa. Lisää
1 427,49 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K00947 EAN: 4260429558865
Joillekin Anfim on synonyymi myllylle. Se on "vanhan koulukunnan" laite, joka tunnetaan luotettavuudestaan ja lähes tuhoutumattomasta rakenteestaan. Ennen kaikkea Anfim Pratica -ammattilaismyllyssä on myös ominaisuuksia, jotka kilpailevat maailman parhaiden kahvimyllyjen kanssa. Lisää
Tuotekoodi: K00947 EAN: 4260429558865
Pratica Anfim - hiomakone ammattilaisille
- ✓ mylly pienille ja keskisuurille kahviloille
- ✓ jauhatusnopeus 4-5 g/s
- ✓ Moottorin nopeus saavuttaa 1400 rpm.
- ✓ litteät 65 mm teräshiomakivet
- ✓ mikrometrinen jauhatuksen säätömahdollisuus
- ✓ käytännöllinen karkeuden säätö selkeällä asteikolla
- ✓ digitaalinen näyttö hiomakoneessa
- ✓ monitoiminen säätönuppi
- ✓ jauhatus espressolle, espressolle ja mochalle

Mustanharmaa Pratica-kahvimylly Anfimilta
Mitä maailma olisi ilman Anfimin italialaisia kahvimyllyjä? Liity niiden kahvinjuojien kerhoon, jotka tietävät voivansa luottaa tähän myllyyn. Ja laita se heidän tapaansa kahvilasi kahvinkeittimen viereen. Sinun ei tarvitse huolehtia tästä myllystä. Se tarjoaa sinulle ensiluokkaista jauhatuslaatua, ja opit käyttämään sitä hetk essä, jopa ilman käyttöohjetta.
Se perustuu italialaisen kahvikoulun perinteisiin ja yhdistää ne maineikkaan sveitsiläisen Hemro-yrityksen tarkkuuteen. Jälkimmäinen valmistaa jauhatusjärjestelmän komponentteja esimerkiksi saksalaiselle "King of Grinders" -merkille Mahlkönigille. Anfim Pratica -myllyllä saat molempien parhaat puolet.

Anfim Pratica: äärimmäinen käytännöllinen kahvimylly.
Puhtaat linjat ja yksinkertainen - mutta moderni - ulkonäkö eivät pilaa mitään kahvilan suunnittelukonseptia. Olipa sisustuksesi sitten viimeisimpien trendien mukainen tai pitäydytkö klassisessa kahvilatyylissä. Mylly sopii samalla tavalla jauhatuksen ohjaukseen. Voit asettaa haluamasi jauhatushienouden manuaalisesti selkeällä asteikolla. Annostelun ja muiden toimintojen hienosäätöä varten suuri näyttö tekee vuorovaikutuksesta jauhimen kanssa täysin luonnollista.
Kestävän myllyn rungon sisällä on litteät 65 mm:n karkaistusta teräksestä valmistetut jauhinkivet, jotka on nyt valmistettu uudella geometrialla entistä tasaisemman jauhatuksen aikaansaamiseksi. Myös "Hands Free" -porttifiltterihaarukka ja Start-Stop-automatiikka lisäävät myllyn etuja käytännön käytössä.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1400 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 440 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 4,0 - 5,0 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 58 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 39 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1400 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 440 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 4,0 - 5,0 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 58 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 39 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.

Hemro Group: parhaat ammattikäyttöön tarkoitetut kahvimyllyt
Mitä yhteistä on kuuluisilla kahvimerkeillä Mahlkönig, Ditting ja Anfim? Tiedätkö sinä? Ne kuuluvat Hemro Group -perheeseen, joka on johtava ammattilaisille tarkoitettujen kahvimyllyjen valmistus- ja kehitystoiminnan harjoittaja. Tänään esittelen sinulle tätä perhettä hieman tarkemmin.























