Nuova Simonelli MDJ sähkömylly valkoinen
Nuova Simonelli MDJ sähkömylly valkoinen
Nuova Simonelli MDJ sähköinen ammattilaismylly, punainen, on hiljainen, luotettava ja erittäin tehokas. Se on tehty kahviloille, jotka tarvitsevat nopean, vankan ja kestävän myllyn, jota on helppo käyttää. Lisää
1 440,48 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K06321
Nuova Simonelli MDJ sähköinen ammattilaismylly, punainen, on hiljainen, luotettava ja erittäin tehokas. Se on tehty kahviloille, jotka tarvitsevat nopean, vankan ja kestävän myllyn, jota on helppo käyttää. Lisää
Tuotekoodi: K06321
Ammattikäyttöön tarkoitettu hiomakone Nuova Simonelli MDJ
- ✓ s ähköinen espressomylly keskitason ja korkeatasoiseen käyttöön.
- ✓ o hjelmoitava jauhatuksen annostelu
- ✓ 7 5 mm:n teräksiset jauhinkivet
- ✓ puristumisen ja sähköstaattisuuden estojärjestelmä
- ✓ jauhatusnopeus 2,5-3 g/s
- ✓ 2 ,8" digitaalinen kosketusnäyttö
- ✓ hiljainen hionta
- ✓ mikrometrinen säätö
- ✓ täydellisesti yhteensopiva Aurelia Wave ja Appia Life kahvinkeitinten kanssa

Nuova Simonelli MDJ espressomylly kahvilaan
Italialaiset ammattilaiset ja perinteinen kahviteknologiamerkki Nuova Simonelli on "kouluttanut" tuhansia maailmankuuluja baristeja tuotteillaan. Mitä ammattilaiset arvostavat eniten MDJ-myllyssään? Ensinnäkin luotettavuutta, joka on Nuova Simonellin tuotemerkille lähes synonyymi. Helppokäyttöisyys, kahvinvalmistusprosessin nopeuttaminen, hiljaisuus jauhatuksessa ja yksityiskohtien huomioiminen.
Mylly jauhaa kauniilla nopeudella 2,5-3 g/s. Leveät 75 mm:n ruostumattomasta teräksestä valmistetut jauhatuskivet istuvat täydellisesti vankkaan runkoon, jotta vältytään jauhatuksen epätarkkuuksilta. Sitä vastoin MDJ-mylly säilyttää erinomaisesti jauhetun kahvin vakauden ja tasalaatuisuuden. Myllyn suppilon vieressä olevalla säätönupilla valitaan kätevästi jauhatuksen hienous, ja itse säätö on mikrometrinen. Näin baristalla on täydelliset edellytykset erinomaisen espresson valmistamiseen.

MDJ Nuova Simonelli on ammattilaisten mylly.
Myllyn vankka teräsrakenne takaa sen kestävyyden. Teräksinen annosteluputki on irrotettava ja helppo puhdistaa. Anti-crush-järjestelmän ansiosta mylly jauhaa aina tasaisen erän ja ehkäisee staattista sähköä, mikä helpottaa baristan työtä ja vähentää kahvijäämien määrää.
Tasaisen laadukas ja nopea jauhatus merkitsee baristalle enemmän huolellisuutta espresson valmistuksen muissa vaiheissa. Mylly on myös erittäin helppo puhdistaa ja huoltaa. Kokeneiden ammattilaisten lisäksi mylly voi auttaa myös uusia baristeja yksinkertaisella käytöllä intuitiivisen kosketusnäytön avulla.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kosketa |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1600 |
| Materiaali | Metalli, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 900 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 575 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 2,5-3 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 75 mm |
| Korkeus (cm) | 61 |
| Leveys (cm) | 22 |
| Syvyys (cm) | 29 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kosketa |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1600 |
| Materiaali | Metalli, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 900 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 575 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 2,5-3 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 75 mm |
| Korkeus (cm) | 61 |
| Leveys (cm) | 22 |
| Syvyys (cm) | 29 |






























