Ηλεκτρικός μύλος Nuova Simonelli MDJ λευκός
Ηλεκτρικός μύλος Nuova Simonelli MDJ λευκός
Ο ηλεκτρικός επαγγελματικός μύλος Nuova Simonelli MDJ σε κόκκινο χρώμα είναι αθόρυβος, αξιόπιστος και πολύ ισχυρός. Είναι φτιαγμένος για καφετέριες που χρειάζονται έναν γρήγορο, στιβαρό και ανθεκτικό μύλο με εύκολο χειρισμό. Περισσότερα
1 440,48 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DPD ![]() |
33.1 € | 33.1 € |
|---|---|---|
Geis Pallet transport GR ![]() |
195 € | 195 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K06321
Ο ηλεκτρικός επαγγελματικός μύλος Nuova Simonelli MDJ σε κόκκινο χρώμα είναι αθόρυβος, αξιόπιστος και πολύ ισχυρός. Είναι φτιαγμένος για καφετέριες που χρειάζονται έναν γρήγορο, στιβαρό και ανθεκτικό μύλο με εύκολο χειρισμό. Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K06321
Επαγγελματικός μύλος Nuova Simonelli MDJ
- ✓ ηλεκτρικός μύλος εσπρέσο για μεσαίες και υψηλές επιχειρήσεις
- ✓ προγραμματιζόμενη δοσολογία άλεσης
- ✓ ατσάλινες πέτρες άλεσης 75 mm
- ✓ σύστημα κατά της σύνθλιψης και της ηλεκτροστατικής προστασίας
- ✓ ταχύτητα λείανσης 2,5-3 g/s
- ✓ Ψηφιακή οθόνη αφής 2 ,8"
- ✓ αθόρυβη λείανση
- ✓ μικρομετρική ρύθμιση
- ✓ απόλυτα συμβατό με τις καφετιέρες Aurelia Wave και Appia Life

Nuova Simonelli MDJ μύλος εσπρέσο για την καφετέρια
Η ιταλική μάρκα επαγγελματιών και παραδοσιακής τεχνολογίας καφέ Nuova Simonelli έχει "εκπαιδεύσει" χιλιάδες παγκοσμίου φήμης baristas στα προϊόντα της. Τι εκτιμούν περισσότερο οι επαγγελματίες στον μύλο MDJ; Πρώτα απ' όλα, την αξιοπιστία, η οποία είναι σχεδόν συνώνυμη με τη μάρκα της Nuova Simonelli. Η ευκολία χρήσης, η επιτάχυνση της διαδικασίας παρασκευής καφέ, η αθόρυβη λειτουργία στο άλεσμα και η προσοχή στη λεπτομέρεια.
Ο μύλος αλέθει με μια όμορφη ταχύτητα 2,5-3 g/s. Οι φαρδιές ανοξείδωτες πέτρες άλεσης 75 mm είναι τέλεια τοποθετημένες στο στιβαρό σώμα, ώστε να αποφεύγονται οι ανακρίβειες άλεσης. Αντίθετα, ο μύλος MDJ είναι εξαιρετικός στη διατήρηση της σταθερότητας και της συνοχής του αλεσμένου καφέ. Ένα κουμπί ρύθμισης δίπλα στη χοάνη του μύλου χρησιμοποιείται για την άνετη επιλογή της λεπτότητας άλεσης, ενώ η ίδια η ρύθμιση είναι μικρομετρική. Έτσι, ο barista έχει τις ιδανικές συνθήκες για να δημιουργήσει έναν εξαιρετικό espresso.

Ο MDJ Nuova Simonelli είναι ο μύλος των επαγγελματιών
Η συμπαγής ατσάλινη κατασκευή του μύλου εξασφαλίζει την ανθεκτικότητά του. Ο ατσάλινος σωλήνας διανομής είναι αφαιρούμενος και καθαρίζεται εύκολα. Χάρη στο σύστημα anti-crush, ο μύλος αλέθει πάντα μια σταθερή παρτίδα και αποτρέπει τον στατικό ηλεκτρισμό, διευκολύνοντας τη δουλειά των baristas και μειώνοντας την ποσότητα του υπολειμματικού καφέ.
Ένα σταθερά υψηλής ποιότητας και γρήγορο άλεσμα σημαίνει περισσότερη φροντίδα για τον barista σε άλλες πτυχές της προετοιμασίας του espresso. Ο μύλος είναι επίσης πολύ εύκολος στον καθαρισμό και τη συντήρηση. Εκτός από τους έμπειρους επαγγελματίες, ο μύλος μπορεί επίσης να βοηθήσει τους νέους baristas με τον απλό χειρισμό του μέσω της διαισθητικής οθόνης αφής.

| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Απτός |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1600 |
| Υλικό | Μέταλλο, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Γραφεία, Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 900 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 575 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 2,5-3 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ιταλικά, Ποιότητα, Premium, Αθόρυβη λειτουργία |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 75 mm |
| Υψος (cm) | 61 |
| Πλάτος (cm) | 22 |
| Βάθος (cm) | 29 |
| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Απτός |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1600 |
| Υλικό | Μέταλλο, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Γραφεία, Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 900 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 575 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 2,5-3 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ιταλικά, Ποιότητα, Premium, Αθόρυβη λειτουργία |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 75 mm |
| Υψος (cm) | 61 |
| Πλάτος (cm) | 22 |
| Βάθος (cm) | 29 |






























