Nuova Simonelli MDJ elektrisk kværn rød
Nuova Simonelli MDJ elektrisk kværn rød
Nuova Simonelli MDJ elektrisk professionel kværn i rød er støjsvag, pålidelig og meget kraftfuld. Den er lavet til kaffebarer, der har brug for en hurtig, robust og holdbar kværn med nem betjening. Mere
1 440,48 € ekskl. moms (Momsfradrag)
| DPD | 11 € | 11 € |
|---|---|---|
| DPD | 16 € | 16 € |
| Bring | 8 € | 8 € |
Betaling: Kort, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Produktkode: K06320
Nuova Simonelli MDJ elektrisk professionel kværn i rød er støjsvag, pålidelig og meget kraftfuld. Den er lavet til kaffebarer, der har brug for en hurtig, robust og holdbar kværn med nem betjening. Mere
Produktkode: K06320
Professionel kværn Nuova Simonelli MDJ
- ✓ elektrisk espressokværn til mellem- og avanc eret arbejde
- Programmerbar kværndosering
- 75 mm kværnsten i stål
- Anti-knus og anti-elektrostatisk system
- Slibehastighed 2,5-3 g/s
- 2 ,8" digital berøringsskærm
- Lydløs slibning
- ✓ mikrometrisk justering
- ✓ perfekt kompatibel med Aurelia Wave og Appia Life kaffemaskiner

Nuova Simonelli MDJ espressokværn til kaffebaren
Det italienske professionelle og traditionelle kaffeteknologimærke Nuova Simonelli har "uddannet" tusindvis af verdensberømte baristaer på sine produkter. Hvad sætter professionelle mest pris på ved deres MDJ-kværn? Først og fremmest er det pålideligheden, som næsten er synonym med Nuova Simonellis brand. Brugervenlighed, hurtigere kaffebrygning, støjsvag formaling og opmærksomhed på detaljer.
Kværnen kværner med en smuk hastighed på 2,5-3 g/s. De brede 75 mm kværnsten i rustfrit stål sidder perfekt i den robuste krop for at undgå unøjagtigheder i kværningen. Omvendt er MDJ-kværnen fremragende til at opretholde stabiliteten og konsistensen af den malede kaffe. En justeringsknap ved siden af kværnbeholderen bruges til nemt at vælge formalingsgraden, og selve justeringen er mikrometrisk. Så baristaen har de perfekte betingelser for at skabe en fremragende espresso.

MDJ Nuova Simonelli er de professionelles kværn
Kværnens solide stålkonstruktion sikrer dens holdbarhed. Dispenserrøret i stål er aftageligt og nemt at rengøre. Takket være anti-crush-systemet kværner kværnen altid en ensartet mængde og forhindrer statisk elektricitet, hvilket gør baristaens arbejde lettere og reducerer mængden af kafferester.
En ensartet høj kvalitet og hurtig kværning betyder mere omhu for baristaen i andre aspekter af espressotilberedningen. Kværnen er også meget nem at rengøre og vedligeholde. Ud over erfarne fagfolk kan kværnen også hjælpe nye baristaer med sin enkle betjening via den intuitive touchscreen.

| Farve |
|
|---|---|
| Kværn dosering | Kan konfigureres |
| Display | Berøring |
| Kværn funktion | Displej, indstilling af grovhed, cronometru |
| Beholderkapacitet (g) | 1600 |
| Materiale | metal, plastik |
| Materiale af slibesten | Stål |
| Kværn velegnet til | kontor, Café, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Konditori |
| Spænding | 230V |
| antal omdrejninger pr. minut | 900 |
| Bruge | Professionel |
| strømforbrug (W) | 575 |
| Til forberedelse | Espresso |
| Slibehastighed | 2,5-3 g/s |
| Kaffekværn etiket | Italian, Kvalitet, Premium, Stille kørsel |
| Formen på slibestenene | Ploché |
| Type | Elektrisk |
| Slibesten størrelse (mm) | 75 mm |
| Højde (cm) | 61 |
| Bredde (cm) | 22 |
| Dybde (cm) | 29 |
| Farve |
|
|---|---|
| Kværn dosering | Kan konfigureres |
| Display | Berøring |
| Kværn funktion | Displej, indstilling af grovhed, cronometru |
| Beholderkapacitet (g) | 1600 |
| Materiale | metal, plastik |
| Materiale af slibesten | Stål |
| Kværn velegnet til | kontor, Café, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Konditori |
| Spænding | 230V |
| antal omdrejninger pr. minut | 900 |
| Bruge | Professionel |
| strømforbrug (W) | 575 |
| Til forberedelse | Espresso |
| Slibehastighed | 2,5-3 g/s |
| Kaffekværn etiket | Italian, Kvalitet, Premium, Stille kørsel |
| Formen på slibestenene | Ploché |
| Type | Elektrisk |
| Slibesten størrelse (mm) | 75 mm |
| Højde (cm) | 61 |
| Bredde (cm) | 22 |
| Dybde (cm) | 29 |































