BIO Relax | Urtete - Emballage: 50 g
BIO Relax | Urtete - Emballage: 50 g
Oplev fred og harmoni med Relax økologisk te , som kombinerer en delikat sød smag med en frugtagtig-krydret aroma. Koffeinfri og med nøje udvalgte naturlige ingredienser er den den ideelle ledsager til øjeblikke af afslapning på ethvert tidspunkt af dagen. Mere
5,28 € ekskl. moms (Momsfradrag) Pris 0,26 € for en kop fantastisk te
Bring ![]() |
7.9 € | 7.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
10.7 € | 10.7 € |
DPD ![]() |
13.5 € | 13.5 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Betaling: Kort, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Pakke: 50 g 0,13 €/g Produktkode: K07094
Oplev fred og harmoni med Relax økologisk te , som kombinerer en delikat sød smag med en frugtagtig-krydret aroma. Koffeinfri og med nøje udvalgte naturlige ingredienser er den den ideelle ledsager til øjeblikke af afslapning på ethvert tidspunkt af dagen. Mere
Pakke: 50 g 0,13 €/g Produktkode: K07094
Løs te af økologisk kvalitet Relax
- ✔️ ayurvedisk urteteblanding af høj kvalitet
- ✔️ ØKOLOGISK certificering
- ✔️ sød frugtig krydret smag
- ✔️ kombination af udvalgte økologiske urter og frugter
- ✔️ koffeinfri te , ideel til afslapning og afslapning
- ✔️ hæld vand ved en temperatur på 100 °C
- ✔️ Lad trække i 7-10 minutter

Forkæl dig selv med et øjebliks fred og ro med økologisk Relax te
Fordyb dig i en verden af fred med Relax økologisk te . Denne nøje udvalgte blanding af æbler , kanel , hibiscus og andre urter tilbyder en delikat og sød smag med en frugtagtig -krydret aroma , der vil kærtegne dine sanser. Takket være fraværet af koffein er den ideel til aftenafslapning og til nipper på ethvert tidspunkt af dagen.
Hver kop af denne økologiske te leverer en harmoni af naturlige ingredienser , der fremmer afslapning og velvære . Nyd øjeblikke af fred med Relax te og lad dig rive med af dens lækre smag, som vil transportere dig til en verden fri for stress og spændinger.
Tilberedning af Relax te
Det er meget nemt at tilberede teen, bare hæld den med vand ved en temperatur på 100 °C , stejl i 7-10 minutter og nyd derefter den behageligt frugtagtige, krydrede smag af denne urtete.

Ernæringsmæssige værdier af urtete
100 ml te* indeholder i gennemsnit:
| Energiværdi: | 2 kJ / 1 kcal |
| Fedt: | < 0,1 g |
| – heraf mættede fedtsyrer: | < 0,1 g |
| Kulhydrater: | < 0,1 g |
| Sukker: | < 0,1 g |
| Protein: | < 0,1 g |
| Salt: | < 0,01 g |
* baseret på en infusion brygget af 3 g te pr. 200 ml vand
Opbevaring
Opbevares på et tørt sted.
Fabrikant
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tjekkiet Momsnr.: CZ17944759 I.C.: 17944759
Sammensætning
Æble, kanel, hibiscus, brombærblade, ingefær, citronmelisse, lakridsrod, fennikel, appelsinskal, kamille, nelliker, sort peber, kardemomme, perikon, humlekogler.

| Certificering | BIO |
|---|---|
| En slags te | Urte |
| Smag | Fint, Sød |
| Form | Fragmentarisk |
| Koffeinindhold | Koffeinfri |
| Udvaskningstid | Lang (5-10 minutter) |
| Vandets temperatur | Høj (90-100 °C) |
| Anbefalet dosis | 15-20 g/l |
| Aroma-teer | Krydret, Frugtagtig |
| Certificering | BIO |
|---|---|
| En slags te | Urte |
| Smag | Fint, Sød |
| Form | Fragmentarisk |
| Koffeinindhold | Koffeinfri |
| Udvaskningstid | Lang (5-10 minutter) |
| Vandets temperatur | Høj (90-100 °C) |
| Anbefalet dosis | 15-20 g/l |
| Aroma-teer | Krydret, Frugtagtig |





























