Eureka Helios 75 κίτρινο
Eureka Helios 75 κίτρινο
Μπορείτε να βασιστείτε στον ηλεκτρικό μύλο εσπρέσο Eureka Helios 75 ακόμη και στις πιο πολυσύχναστες επιχειρήσεις. Ο μύλος διαθέτει τόσο τυπικές λειτουργίες, όπως η αυτόματη δοσομέτρηση και η αδιαβάθμητη ρύθμιση της τραχύτητας, όσο και premium λειτουργίες με τη μορφή κλειδώματος ρυθμίσεων. Περισσότερα
1 237,42 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DPD ![]() |
33.1 € | 33.1 € |
|---|---|---|
Geis Pallet transport GR ![]() |
195 € | 195 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K02552
Μπορείτε να βασιστείτε στον ηλεκτρικό μύλο εσπρέσο Eureka Helios 75 ακόμη και στις πιο πολυσύχναστες επιχειρήσεις. Ο μύλος διαθέτει τόσο τυπικές λειτουργίες, όπως η αυτόματη δοσομέτρηση και η αδιαβάθμητη ρύθμιση της τραχύτητας, όσο και premium λειτουργίες με τη μορφή κλειδώματος ρυθμίσεων. Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K02552
Τι σας προσφέρει ο μύλος Eureka Helios 75;
- Άλεσμα καφέ για εσπρέσο σε καφετέρια ή γαστρονομικό εστιατόριο
- Επίπεδες ανοξείδωτες πέτρες άλεσης 75 mm
- εύκολος χειρισμός με έγχρωμη οθόνη αφής
- σύστημα αδιαβάθμητης ρύθμισης της χονδρότητας άλεσης
- δυνατότητα κλειδώματος της ρύθμισης της χονδρότητας άλεσης
- αλεσμένος καφές χωρίς σβόλους - σύστημα ACE κατά της ηλεκτροστατικής και του σβόλου του καφέ
- αυτόματη δοσομέτρηση για έως και τρεις μερίδες καφέ
- χοάνη χωρητικότητας 1,2 kg
- ασύγχρονος κινητήρας με πέτρες άλεσης στον άξονα
Μύλος εσπρέσο για την καφετέρια
Ο μύλος άλεσης Eureka Atom 75 είναι κατάλληλος για πιο πολυσύχναστα καταστήματα όπως καφετέριες, εστιατόρια και μπαρ. Μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις ακόμη και των πιο απαιτητικών baristas. Ένα από τα κύρια πλεονεκτήματά του είναι η πολύχρωμη οθόνη, στην οποία μπορούν να προκαθοριστούν έως και 3 παρτίδες.
Προκειμένου να επιτυγχάνεται πάντα η ίδια ποιότητα άλεσης, ακόμη και όταν αλλάζουν οι baristas , οι ρυθμίσεις μπορούν να κλειδωθούν. Όπως και οι άλλοι μύλοι Eureka, ο Helios 65 είναι εξοπλισμένος με ένα σύστημα ελέγχου της αδρότητας άλεσης χωρίς βαθμίδες.

Μύλος υψηλής ταχύτητας
Στο εσωτερικό του μύλου βρίσκεται ένας νέος κινητήρας υψηλής απόδοσης που εγγυάται υψηλή παραγωγικότητα. Επιπλέον, είναι εξοπλισμένος με το σύστημα ACE, το οποίο εξαλείφει την ηλεκτροστατική φόρτιση και αποτρέπει το σβόλο του αλεσμένου καφέ.
Η χοάνη μπορεί να χωρέσει έως και 1,2 kg κόκκους καφέ, οι οποίοι ρίχνονται απευθείας στο μοχλό μετά την άλεση. Το πιρούνι του μοχλού είναι ρυθμιζόμενο.
| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Ναι |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1200 |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 1350 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 340 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 4,9 - 5,9 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ιταλικά, Ποιότητα, Premium |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 75 mm |
| Υψος (cm) | 60 |
| Πλάτος (cm) | 22 |
| Βάθος (cm) | 25 |
| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Ναι |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1200 |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 1350 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 340 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 4,9 - 5,9 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ιταλικά, Ποιότητα, Premium |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 75 mm |
| Υψος (cm) | 60 |
| Πλάτος (cm) | 22 |
| Βάθος (cm) | 25 |

Η μεγάλη δοκιμή της ποιότητας άλεσης των ηλεκτρικών μύλων
Πώς μπορεί να διαφέρει η ποιότητα της άλεσης με τους ηλεκτρικούς μύλους καφέ; Για παράδειγμα, ανακαλύψτε τις διαφορές μεταξύ των γερμανικών μύλων Mahlkönig και Graef ή πώς ο δημοφιλής μύλος Mignon ανταποκρίνεται στην ποιότητα.

Eureka: 100 χρόνια κατασκευής μύλων καφέ, τώρα έχουν προσθέσει και μηχανές καφέ.
Είναι παραδοσιακοί κατασκευαστές μύλων καφέ. Οι Ιταλοί δάσκαλοι της τέχνης τους ολοκληρώνουν τώρα το χαρτοφυλάκιο των προϊόντων τους. Η Eureka παρουσιάζει στον κόσμο τις νέες μηχανές καφέ της που είναι μια χαρά να τις βλέπεις. Ας ρίξουμε, λοιπόν, μια ματιά σε αυτές.





























