Eureka Helios 75 keltainen
Eureka Helios 75 keltainen
Eureka Helios 75 -espressomyllyyn voi luottaa kiireisimmässäkin käytössä. Myllyssä on sekä vakiotoimintoja, kuten automaattinen annostelu ja portaaton karkeuden säätö, että premium-toimintoja asetuslukon muodossa. Lisää
1 237,45 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K02552
Eureka Helios 75 -espressomyllyyn voi luottaa kiireisimmässäkin käytössä. Myllyssä on sekä vakiotoimintoja, kuten automaattinen annostelu ja portaaton karkeuden säätö, että premium-toimintoja asetuslukon muodossa. Lisää
Tuotekoodi: K02552
Mitä Eureka Helios 75 -mylly tarjoaa sinulle?
- Kahvin jauhaminen kahvilan tai gastropubin espressoa varten.
- 75 mm litteät ruostumattomasta teräksestä valmistetut jauhinkivet
- helppo käyttö värikosketusnäytöllä
- portaaton jauhatuksen karkeuden säätöjärjestelmä
- mahdollisuus lukita jauhatuksen karkeusasetus
- kokkareeton jauhettu kahvi - ACE-järjestelmä sähköstaattisia tekijöitä ja kahvin kokkaroitumista vastaan.
- automaattinen annostelu jopa kolmelle kahviannokselle
- säiliö , jonka tilavuus on 1,2 kg
- asynkronimoottori, jonka akselilla on jauhinkivet.
Espressomylly kahvilaan
Eureka Atom 75 -mylly sopii vilkkaampiin laitoksiin, kuten kahviloihin, ravintoloihin ja baareihin. Se täyttää vaativimpienkin baristien vaatimukset. Yksi sen tärkeimmistä eduista on monivärinäyttö, jossa voidaan esiasettaa jopa 3 erää.
Asetukset voidaan lukita, jotta saavutetaan aina sama jauhatuslaatu, vaikka barista vaihtuisi. Muiden Eureka-myllyjen tapaan Helios 65 on varustettu portaattomalla jauhatuksen karkeuden säätöjärjestelmällä.

Suurnopeuksinen mylly
Myllyn sisällä on uusi huipputehokas moottori, joka takaa korkean tuottavuuden. Lisäksi se on varustettu ACE-järjestelmällä, joka eliminoi sähköstaattisen varauksen ja estää kahvimurskan kokkaroitumisen.
Säiliöön mahtuu jopa 1,2 kg kahvipapuja, jotka kaadetaan jauhamisen jälkeen suoraan vipuun. Vivun haarukka on säädettävissä.
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1350 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 340 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 4,9 - 5,9 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 75 mm |
| Korkeus (cm) | 60 |
| Leveys (cm) | 22 |
| Syvyys (cm) | 25 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1200 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1350 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 340 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 4,9 - 5,9 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 75 mm |
| Korkeus (cm) | 60 |
| Leveys (cm) | 22 |
| Syvyys (cm) | 25 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.

Eureka: 100 vuotta kahvimyllyjä, nyt myös kahvinkeittimiä.
Ne ovat perinteisiä kahvimyllyjen valmistajia. Italialaiset mestarit täydentävät nyt tuotevalikoimaansa. Eureka esittelee maailmalle uudet kahvimyllynsä, jotka ovat ilo silmälle. Tutustutaanpa siis niihin.



























