Victoria Arduino Mythos MYG85 valkoinen
Victoria Arduino Mythos MYG85 valkoinen
Ammattilaisten mylly, Victoria Arduino Mythos MYG85-versiona. Määrittelee täydellisyyden espressokahvin jauhamisessa. Siinä missä on baristeja, joille heidän työnsä on intohimo, on myös ammattilaiskahvimylly Mythos. Lisää
3 569,08 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Geis Pallet transport FI ![]() |
176.4 € | 176.4 € |
|---|
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K05793
Ammattilaisten mylly, Victoria Arduino Mythos MYG85-versiona. Määrittelee täydellisyyden espressokahvin jauhamisessa. Siinä missä on baristeja, joille heidän työnsä on intohimo, on myös ammattilaiskahvimylly Mythos. Lisää
Tuotekoodi: K05793
Mythos MYG85 -kahvimyllyn edut
- ✓ Espressomylly suurille yrityksille
- ✓ automaattinen erän punnitus - gravimetrinen
- ✓ Litteät 85 mm titaaniset jauhinkivet
- ✓ DDD - todellinen kivien etäisyysanturi
- ✓ hiontanopeus n. 4,5 g/s
- ✓ digitaalinen kosketusnäyttö
- ✓ jopa 3 hiontaohjelmaa
- ✓ mikrometrinen karkeuden säätömahdollisuus
- ✓ ainutlaatuinen Clima Pro -toiminto
- ✓ jauhimen kaksinkertainen jäähdytys
- ✓ välitön pääsy jauhinkammioon
- ✓ Pystysuora kivien sijoittelu minimaalisella pidättymisellä

Mythos MYG85 on täydellisen kahvin jauhamisen symboli.
Onko kahvin valmistaminen sinulle ja baristallesi enemmän intohimo kuin työ? Mythos parantaa pakkomielteesi jauhamisen täydellisyyteen. Hän on yhtä rakastunut laadukkaaseen kahvinvalmistukseen kuin sinäkin, ja hänen pakkomielteensä on jauhaa täydellisyyttä.
Mythos on mestareiden, baristamestareiden ja kahviloiden mylly, jotka haluavat kahvinvalmistuksen olevan täydellisessä hallinnassa ja korkeimmalla laatutasolla. Uusi Mythos on luotu entistäkin tuottavampaan, vakaampaan, helppokäyttöisempään ja toistuvasti tarkempaan jauhatukseen.

Mythos MYG85 -myllyn jauhatuksen, lämpötilan ja pidättämisen parempi hallinta.
Uudessa näytössä näet hiomakoneen toiminnot selkeästi näkyvissä ja voit asettaa ne kätevästi sormen painalluksella omien tarpeidesi mukaan. Entä mitä voit hallita ja säätää? Toimintojen valikoimaan kuuluu tietenkin kahvin annostelu, jota tässä mallissa valvotaan integroidulla asteikolla - gravimetrinen. Mutta myös Mythos-myllyn ainutlaatuiset ominaisuudet, kuten jauhinkivien välisen etäisyyden elektroninen säätö ja lämpötilan säätö tiettyjä kahveja varten.
Suora pääsy jauhatuskammioon on myös näissä uusissa Mythos-myllymalleissa edelleen etu. Parannettu kahvin annostelulaite on kuitenkin pienentänyt pidättymisen minimiin, joten kahvia ei käytännössä häviä jauhamisen jälkeen. Nykyisessä ja entistäkin sympaattisemmassa myllymallin mallissa on myös kaksoisjäähdytys. Clima Pro -toiminnon avulla voit räätälöidä jauhatusolosuhteet erityisesti jokaisen kahvin mukaan, jonka kaadat myllyyn. Mythos-myllyn avulla ylität huomattavasti aiemmat espresson jauhamisen standardit.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Gravimetrinen |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Annosten punnitseminen, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1500 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakone sopii | Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 650 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Maailman paras, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 85 mm |
| Korkeus (cm) | 48 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 35 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Gravimetrinen |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Annosten punnitseminen, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1500 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakone sopii | Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 650 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Maailman paras, Hiljainen käynti |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 85 mm |
| Korkeus (cm) | 48 |
| Leveys (cm) | 20 |
| Syvyys (cm) | 35 |

Victoria Arduino
2000-luvulla Victoria Arduino kuuluu NuovaSimonellille, yritykselle, joka on lisännyt uusinta teknologiaa perinteisiin luodakseen mahdollisimman suuren lisäarvon Victoria Arduino -kahvikoneille - tuotemerkki, joka edustaa ainutlaatuisuutta, yksinoikeutta, korkeinta laatua, kauneutta ja älykkyyttä.

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.

Nopea barista, hyvä barista. Miten olla nopeampi barista?
Paranna menettelyjäsi ja täydennä laitteitasi tehokkailla baristatyökaluilla. Palvelet enemmän asiakkaita ja pääset puolestaan eroon stressaavista hetkistä koneen takana. Haluatko tietää, miten se tehdään?





























