Καλάθι Nuova Simonelli 14 g
Καλάθι Nuova Simonelli 14 g
Τοκαλάθι χωρητικότητας 14 γραμμαρίων της Nuova Simonelli ταιριάζει σε τάμπερ 58 χιλιοστών. Το καλάθι μπορεί να χωρέσει ποσότητα καφέ ανάλογα με το επίπεδο καβουρδίσματος, το μέγιστο είναι 16 γραμμάρια.
11,90 €
9,60 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
9,60 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
11 βαθμοί στο σύστημα επιβράβευσης
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K00763
Παράμετροι
| Συνιστώμενο μέγεθος παραβίασης | 58 χλστ, 58,4 mm |
|---|---|
| Χωρητικότητα κυπέλλου | 14, 15, 16 |
| Συμβατότητα καφετιέρας | Nuova Simonelli |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Αριθμός δόσεων | 2 |
| Σχήμα | Κυλινδρικό φίλτρο με κωνικότητα στη βάση |
| Εξωτερική διάμετρος | 70 mm |
| Εσωτερική διάμετρος | 58,5 mm |
| Υψος (cm) | 2 |
| Πλάτος (cm) | 7 |
| Βάθος (cm) | 7 |
| Συνιστώμενο μέγεθος παραβίασης | 58 χλστ, 58,4 mm |
|---|---|
| Χωρητικότητα κυπέλλου | 14, 15, 16 |
| Συμβατότητα καφετιέρας | Nuova Simonelli |
| Υλικό | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Αριθμός δόσεων | 2 |
| Σχήμα | Κυλινδρικό φίλτρο με κωνικότητα στη βάση |
| Εξωτερική διάμετρος | 70 mm |
| Εσωτερική διάμετρος | 58,5 mm |
| Υψος (cm) | 2 |
| Πλάτος (cm) | 7 |
| Βάθος (cm) | 7 |

Φλιτζάνι portafilter μηχανής καφέ - ποιο να διαλέξετε;
Πώς να επιλέξετε ένα καλάθι portafilter και να πετύχετε καλύτερη εξαγωγή εσπρέσο; Ο πιο νόστιμος καφές από μηχανή καφέ μοχλού είναι το θέμα μας σήμερα. Θα δούμε πώς να βελτιώσουμε την εξαγωγή του χρησιμοποιώντας τα σωστά καλάθια portafilter.























