BIO Hedelmämelange | Hedelmätee - Pakkaus: 50 g
BIO Hedelmämelange | Hedelmätee - Pakkaus: 50 g
BIO löysä hedelmätee – Fruit melange tarjoaa luonnollisen hedelmämaun ilman kofeiinia ja on loistava kumppani rentoutumis- ja virkistyshetkiin mihin aikaan päivästä tahansa. Laadukas sekoitus sisältää yhdistelmän omenaa, hibiskusta ja appelsiinin kuorta. Lisää
4,91 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,22 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K06877
BIO löysä hedelmätee – Fruit melange tarjoaa luonnollisen hedelmämaun ilman kofeiinia ja on loistava kumppani rentoutumis- ja virkistyshetkiin mihin aikaan päivästä tahansa. Laadukas sekoitus sisältää yhdistelmän omenaa, hibiskusta ja appelsiinin kuorta. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K06877
BIO hedelmätee – Fruit melange
- ✔️ BIO hedelmäinen irtotee
- ✔️ Valitut raaka-aineet kestävästä maataloudesta
- ✔️ Hedelmäinen maku ja raikas tuoksu
- ✔️ Laadukas irtohedelmätee ilman kofeiinia
- ✔️yhdistelmä omenaa, hibiskusta ja appelsiinin kuorta
- ✔️ vettä vedellä, jonka lämpötila on 100 °C
- ✔️ anna hautua 10-12 minuuttia

Laadukas irtonainen hedelmätee, jossa on virkistäviä ja rentouttavia vaikutuksia
Organic Fruit Melange - tee on ihanteellinen valinta luonnollisten makujen ystäville . Kofeiiniton ja miedon, makean maun ansiosta se sopii erinomaisesti jokapäiväiseen rauhaan ja hyvinvointiin . Rikas hedelmäinen tuoksu ja teelehtien murtomuoto takaavat intensiivisen kokemuksen jokaisella kulauksella.
Tämä BIO irtotee on valmistettu huolellisesti korkealaatuisista raaka-aineista . Omenan , hibiskuksen ja appelsiinin kuoren yhdistelmä tekee päivittäisestä teerituaalistasi miellyttävämmän. Etsitpä sitten virkistystä tai rentoutumista , tämä tee tuo sinulle luonnollista energiaa ja iloa jokaiseen kuppiin.
Hedelmäteen valmistus
Teen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada se vain 100 °C:een vedellä , liota 10-12 minuuttia ja nauti sitten tämän upean hedelmäteen raikkaasta mausta.

Hedelmäteen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 9 kJ / 2 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | < 0,1 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 4 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
Omena, hibiscus, appelsiininkuori.

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Hedelmäinen |
| Maku | Fine, Makea |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | 10-12 minuuttia |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 15-20 g/l |
| Aromaattiset teet | Hedelmäinen |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Hedelmäinen |
| Maku | Fine, Makea |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | 10-12 minuuttia |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 15-20 g/l |
| Aromaattiset teet | Hedelmäinen |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

Kombucha - mitä se on ja miten se tehdään
Oletko koskaan kuullut fermentoidusta teestä? Puhumme niin sanotusta kombuchasta. Se tuo kehollesi paljon etuja. Kokeile tehdä sitä kotona, se on hauskaa.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.





















