BIO English Breakfast Broken | Musta tee - Pakkaus: 50 g
BIO English Breakfast Broken | Musta tee - Pakkaus: 50 g
Loose tea BIO English Breakfast Broken on sekoitus mustaa teetä Assamin ja Ceylonin alueilta. Näiden teiden yhdistelmä luo tasapainoisen täyteläisen maun , joka on täydellinen aloittamaan päivä tai tehostamaan kiireisen iltapäivän aikana. Lisää
4,91 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,22 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K06881
Loose tea BIO English Breakfast Broken on sekoitus mustaa teetä Assamin ja Ceylonin alueilta. Näiden teiden yhdistelmä luo tasapainoisen täyteläisen maun , joka on täydellinen aloittamaan päivä tai tehostamaan kiireisen iltapäivän aikana. Lisää
Paketti: 50 g 0,11 €/g Tuotekoodi: K06881
BIO musta löysä tee English Breakfast Broken
- ✔️ Luomumusta tee täyteläisellä maulla
- ✔️ luonnonmukaisesti sertifioiduilta kestäviltä viljelmiltä
- ✔️ perinteinen sekoitus Assamista ja Ceylonista
- ✔️ Korkealaatuisia teelehtiä
- ✔️vesi vedellä 100°C lämpötilassa
- ✔️Anna vaikuttaa 3-5 minuuttia

Perinteinen sekoitus mustaa teetä Ceylonista ja Assamista luomuversiona
Tämä upea teesekoitus tarjoaa laadukkaita teelehtiä , jotka on huolellisesti valittu parhaista ekologisesti kestävistä istutuksista . Tämän ansiosta voit olla varma, että jokainen englantilaisen aamiaisesi kuppi on täynnä vahvaa herkullista tuoksua ja kultaista väriä .
English Breakfast Broken on perinteinen sekoitus vahvaa teetä, jossa on kullanvärinen juoma ja erittäin aromaattinen maku . Ensiluokkainen löysä musta tee on sekoitus BIO-teelehtiä Assamin ja Ceylonin alueilta.
Mustan teen valmistus
Tämän teen valmistus on erittäin helppoa, kaada se vain 100 °C:n vedellä , liota 3-5 minuuttia ja nauti sitten vain laadukkaan mustan teen täyteläisestä ja täyteläisestä mausta.

Ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin:
| Energia-arvo: | 8 kJ / 2 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | 0,4 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
löysää mustaa teetä
Alkuperämaa
Ceylon, Intia

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Musta |
| Alkuperämaa | Ceylon, Intia |
| Maku | Supistava |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Korkea |
| Liuotusaika | Keskikokoinen (3-5 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 12 g/l |
| Aromaattiset teet | Woody |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Musta |
| Alkuperämaa | Ceylon, Intia |
| Maku | Supistava |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Korkea |
| Liuotusaika | Keskikokoinen (3-5 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 12 g/l |
| Aromaattiset teet | Woody |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

Kombucha - mitä se on ja miten se tehdään
Oletko koskaan kuullut fermentoidusta teestä? Puhumme niin sanotusta kombuchasta. Se tuo kehollesi paljon etuja. Kokeile tehdä sitä kotona, se on hauskaa.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.























