BIO Early Morning Tea | Musta tee - Pakkaus: 50 g
BIO Early Morning Tea | Musta tee - Pakkaus: 50 g
BIO musta löysä tee Early Morning Tea tekee aamuheräämisestäsi miellyttävämmän. Kokolehtinen tee Assamista, Etelä-Intiasta , antaa sinulle tarvitsemaasi energiaa heti päivän alusta keskimääräisen kofeiinipitoisuutensa ansiosta. Lisää
4,56 € ilman alv. (ALV-vähennys)
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K06868
BIO musta löysä tee Early Morning Tea tekee aamuheräämisestäsi miellyttävämmän. Kokolehtinen tee Assamista, Etelä-Intiasta , antaa sinulle tarvitsemaasi energiaa heti päivän alusta keskimääräisen kofeiinipitoisuutensa ansiosta. Lisää
Tuotekoodi: K06868
BIO musta irtotee Early Morning Tea
- ✔️ BIO löysä musta tee täyteläisellä maulla
- ✔️ tulee Etelä-Intian Assamin alueelta
- ✔️Tee , joka antaa sinulle energiaa
- ✔️ stimuloiva vaikutus kohtuullisella kofeiinipitoisuudella
- ✔️ Korkealaatuisia teelehtiä
- ✔️vesi vedellä 100°C lämpötilassa
- ✔️Anna vaikuttaa 3-5 minuuttia

Assam-musta tee Etelä-Intiasta aamupalaksi
Tämä BIO-musta irtotee Early Morning Tea tuo herkän kukka-aromin Etelä-Intian Assamin alueelta peräisin olevien huolellisesti valittujen teelehtien ansiosta. Se hurmaa sinut puhtaalla ja täyteläisellä maullaan ja kohtuullisen kofeiinipitoisuutensa ansiosta se antaa sinulle tarvitsemaasi energiaa heti aamusta.
Jokainen kuppi tarjoaa kirkkaan, eloisan värin ja erinomaisen makuprofiilin . Tämä tee on kokonaisia lehtiä , minkä ansiosta se voi kehittää rikkaan makupaletin, jota jokainen laadukkaan mustan teen ystävä arvostaa.
Tämän teen valmistus on erittäin helppoa, kaada se vain 100 °C:n vedellä , liota 3-5 minuuttia ja nauti sitten vain laadukkaan mustan teen täyteläisestä ja täyteläisestä mausta.

Teen ravintoarvot:
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 8 kJ / 2 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiinit: | 0,4 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on haudutettu 3 g:sta teetä ja 200 ml vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 Yritystunnus: 17944759
Koostumus
löysä musta tee Black Tea Assam
Alkuperämaa
Etelä-Intia

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Musta |
| Alkuperämaa | Intia |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Keskikokoinen (3-5 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 13 g/l |
| Aromaattiset teet | Kukka |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Musta |
| Alkuperämaa | Intia |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Koko lehti |
| Kofeiinipitoisuus | Medium |
| Liuotusaika | Keskikokoinen (3-5 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 13 g/l |
| Aromaattiset teet | Kukka |

Kuinka tunnistaa laadukas irtotee
Mikä se on - laadukas tee? Mistä sen tunnistaa, mistä ostaa laadukasta teetä ja miksi teen laatu on ensiarvoisen tärkeää sitä valittaessa? Tänään opit 4 aistin testin, jolla tunnistat hyvän teen laatutekijät.

Kombucha - mitä se on ja miten se tehdään
Oletko koskaan kuullut fermentoidusta teestä? Puhumme niin sanotusta kombuchasta. Se tuo kehollesi paljon etuja. Kokeile tehdä sitä kotona, se on hauskaa.

5 veden olennaisia ominaisuuksia teen valmistukseen
Tee on yhtä hyvää kuin vesi. Jos haluat saada teestäsi parhaan maun, aromin ja puhtauden, sinun on kiinnitettävä huomiota veden puhtauteen, kovuuteen, lämpötilaan ja muihin parametreihin.

Mikä on Dirty Earl Grey? Tämän kahvi- ja teejuoman resepti
Tietenkin melkein kaikki tuntevat Earl Greyn. Jotkut juovat sitä maidon kanssa, mutta nykyään kaikki haluavat sitä vain Dirty Earl Grey -juomana. Jos olet koskaan epäröinyt kahvin ja teen välillä, Dirty Earlilla et saa enää päätöshalvauksia. Hänellä on kaikki!






















