Coșul Nuova Simonelli 7 g
Coșul Nuova Simonelli 7 g
Coșul de dimensiuni mai mici, pentru 7 grame, este fabricat de Nuova Simonelli pentru a se potrivi unui tampon de 58 mm. Ceașca poate conține o cantitate de cafea în funcție de nivelul de prăjire, maximul fiind de 16 g.
57,90 Lei
48,66 Lei excl. TVA (Deductibilitatea TVA)
48,66 Lei excl. TVA (Deductibilitatea TVA)
11 puncte la sistemul de loialitate
Packeta / EasyBox![]() |
22,40 Lei | 22,40 Lei |
|---|---|---|
RO Sameday Box ![]() |
22,40 Lei | 22,40 Lei |
DPD ![]() |
33,60 Lei | 33,60 Lei |
Cargus ![]() |
37,60 Lei | 37,60 Lei |
DHL Express ![]() |
423,50 Lei | 423,50 Lei |
Plata: Revolut, Card, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Codul produsului: K00762
Parametrii
| Dimensiune recomandată pentru manipulare | 58 mm, 58,4 mm |
|---|---|
| Capacitate cană | 6, 7, 8 |
| Compatibilitate cu aparatul de cafea | Nuova Simonelli |
| Material | oțel inoxidabil |
| numărul de doze | 1 |
| formă | Filtru cilindric cu conicitate la bază |
| Diametrul exterior | 70 mm |
| Diametrul interior | 58,5 mm |
| Înălţime (cm) | 2 |
| Lăţime (cm) | 7 |
| Adâncime (cm) | 7 |
| Dimensiune recomandată pentru manipulare | 58 mm, 58,4 mm |
|---|---|
| Capacitate cană | 6, 7, 8 |
| Compatibilitate cu aparatul de cafea | Nuova Simonelli |
| Material | oțel inoxidabil |
| numărul de doze | 1 |
| formă | Filtru cilindric cu conicitate la bază |
| Diametrul exterior | 70 mm |
| Diametrul interior | 58,5 mm |
| Înălţime (cm) | 2 |
| Lăţime (cm) | 7 |
| Adâncime (cm) | 7 |

Cană cu portafiltru pentru aparatul de cafea - pe care să o alegi?
Cum să alegi un coș portafiltru și să obții o extracție mai bună a espressoului? Cafeaua mai gustoasă de la un aparat de cafea cu pârghie este subiectul nostru astăzi. Vom vedea cum să îmbunătățim extracția acestuia folosind coșurile portafiltre potrivite.


























