Nuova Simonelli MDXS κόκκινο
Nuova Simonelli MDXS κόκκινο
Ο επαγγελματικός μύλος Nuova Simonelli MDXS έχει λάβει από τους κατασκευαστές το παρατσούκλι "The Silent Grinder" (Ο αθόρυβος μύλος). Αντιπροσωπεύει την τυπική ποιότητα των μύλων Nuova Simonelli. Όσον αφορά την απόδοση, το μέγεθος, την τιμή και την αθόρυβη λειτουργία ενός μύλου καφετέριας, δύσκολα θα βρείτε αντίπαλο. Περισσότερα
1 068,63 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ)
DPD ![]() |
33.1 € | 33.1 € |
|---|---|---|
Geis Pallet transport GR ![]() |
195 € | 195 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Κωδικός προϊόντος: K06324
Ο επαγγελματικός μύλος Nuova Simonelli MDXS έχει λάβει από τους κατασκευαστές το παρατσούκλι "The Silent Grinder" (Ο αθόρυβος μύλος). Αντιπροσωπεύει την τυπική ποιότητα των μύλων Nuova Simonelli. Όσον αφορά την απόδοση, το μέγεθος, την τιμή και την αθόρυβη λειτουργία ενός μύλου καφετέριας, δύσκολα θα βρείτε αντίπαλο. Περισσότερα
Κωδικός προϊόντος: K06324
Επαγγελματικός μύλος Nuova Simonelli MDXS
- ✓ Ηλεκτρικός μύλος εσπρέσο για μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις
- ✓ για καφετέριες, εστιατόρια, ξενοδοχεία
- ✓ προγραμματιζόμενη δοσολογία άλεσης
- ✓ ατσάλινες πέτρες άλεσης 65 mm
- ✓ σύστημα κατά της σύνθλιψης και της ηλεκτροστατικής προστασίας
- ✓ ταχύτητα άλεσης περίπου 2-2,5 g/s
- ✓ οθόνη αφής 2, 8"
- ✓ εξαιρετικά αθόρυβη άλεση με την τεχνολογία "Silent-block"
- ✓ μικρομετρική ρύθμιση της λεπτότητας λείανσης
- ✓ για πιο απαιτητικές εργασίες στην έκδοση Nuova Simonelli MDJ

αθόρυβος μύλος καφετέριας Nuova Simonelli MDXS
Η ιταλική μάρκα επαγγελματιών και παραδοσιακής τεχνολογίας καφέ Nuova Simonelli έχει "εκπαιδεύσει" χιλιάδες παγκοσμίου φήμης baristas στα προϊόντα της. Τι εκτιμούν περισσότερο οι επαγγελματίες στον μύλο MDXS; Πρώτα απ' όλα, την αξιοπιστία, η οποία στη Nuova Simonelli είναι σχεδόν συνώνυμη με τη μάρκα. Η ευκολία χρήσης, η επιτάχυνση της διαδικασίας παρασκευής καφέ, το ευχάριστα αθόρυβο άλεσμα και η προσοχή στη λεπτομέρεια.
Ο μύλος αλέθει με ταχύτητα 2 g/s. Οι ανοξείδωτες πέτρες άλεσης με διάμετρο 65 mm είναι τέλεια τοποθετημένες ώστε να αποφεύγονται οι ανακρίβειες άλεσης. Αντίθετα, ο μύλος MDXS υπερέχει στη διατήρηση της σταθερότητας και της συνοχής του αλεσμένου καφέ. Ένα κουμπί ρύθμισης δίπλα στη χοάνη του μύλου χρησιμοποιείται για την άνετη επιλογή της λεπτότητας άλεσης, ενώ η ίδια η ρύθμιση είναι μικρομετρική. Έτσι, ο barista έχει τις ιδανικές συνθήκες για να δημιουργήσει έναν εξαιρετικό espresso.

Ο MDXS Nuova Simonelli είναι ο μύλος των επαγγελματιών
Η συμπαγής ατσάλινη κατασκευή του μύλου εξασφαλίζει την ανθεκτικότητά του. Ο νέος ατσάλινος σωλήνας διανομής είναι αφαιρούμενος και καθαρίζεται εύκολα. Χάρη στο σύστημα anti-crush, ο μύλος αλέθει πάντα μια σταθερή παρτίδα και αποτρέπει τον στατικό ηλεκτρισμό, διευκολύνοντας τη δουλειά των baristas και μειώνοντας την ποσότητα του υπολειμματικού καφέ.
Ένα σταθερά υψηλής ποιότητας και γρήγορο άλεσμα σημαίνει περισσότερη φροντίδα για τον barista σε άλλες πτυχές της προετοιμασίας του espresso. Ο μύλος είναι επίσης πολύ εύκολος στον καθαρισμό και τη συντήρηση. Εκτός από τους έμπειρους επαγγελματίες, ο μύλος μπορεί επίσης να βοηθήσει τους αρχάριους baristas με τον απλό χειρισμό του μέσω της διαισθητικής οθόνης αφής.

| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Απτός |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1600 |
| Υλικό | Μέταλλο, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Γραφεία, Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 900 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 400 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 2-2,5 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ιταλικά, Ποιότητα, Premium |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 65 mm |
| Υψος (cm) | 60 |
| Πλάτος (cm) | 21 |
| Βάθος (cm) | 29 |
| Χρώμα |
|
|---|---|
| Δοσολογία του μύλου | Διαμορφώσιμο |
| Εμφάνιση | Απτός |
| Λειτουργία μύλου | Εμφάνιση, Ρύθμιση χονδρότητας, Χρονοδιακόπτης-Σταματάει |
| Χωρητικότητα χοάνης (g) | 1600 |
| Υλικό | Μέταλλο, Πλαστικό |
| Υλικό λείανσης λίθων | Χάλυβας |
| Μύλος κατάλληλος για | Γραφεία, Καφετέριες, Μπαρ εσπρέσο, Εστιατόριο, Ξενοδοχείο, Προϊόντα ζαχαροπλαστικής |
| Δυναμικό | 230V |
| Αριθμός στροφών ανά λεπτό | 900 |
| Χρήση | Επαγγελματικό |
| Κατανάλωση ισχύος (W) | 400 |
| Για προετοιμασία | Espresso |
| Ταχύτητα λείανσης | 2-2,5 g/s |
| Ετικέτα μύλος καφέ | Ιταλικά, Ποιότητα, Premium |
| Το σχήμα των λίθων λείανσης | Επίπεδη |
| Τύπος | Ηλεκτρικό |
| Μέγεθος πέτρας λείανσης (mm) | 65 mm |
| Υψος (cm) | 60 |
| Πλάτος (cm) | 21 |
| Βάθος (cm) | 29 |




























