BIO Rukeri OP | Ρουάντα | Μαύρο τσάι - συσκευασία: 50 γρ
BIO Rukeri OP | Ρουάντα | Μαύρο τσάι - συσκευασία: 50 γρ
BIO Rwanda Rukeri OP – συμφωνία αφρικανικής φύσης. Αυτό το εξαιρετικό τσάι έχει έντονο άρωμα και βελούδινη γεύση με νότες καραμέλας. Με μια γουλιά, είναι σαν να βρίσκεσαι σε μια αφρικανική φυτεία. Περισσότερα
4,96 € χωρίς ΦΠΑ (Αφαίρεση ΦΠΑ) Τιμή 0,22 € για ένα φλιτζάνι εξαιρετικό τσάι
DHL GR ![]() |
11.8 € | 11.8 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
23.6 € | 23.6 € |
DHL Express ![]() |
65 € | 65 € |
Πληρωμή: Κάρτα, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Πακέτο: 50 g 0,11 €/g Κωδικός προϊόντος: K07046
BIO Rwanda Rukeri OP – συμφωνία αφρικανικής φύσης. Αυτό το εξαιρετικό τσάι έχει έντονο άρωμα και βελούδινη γεύση με νότες καραμέλας. Με μια γουλιά, είναι σαν να βρίσκεσαι σε μια αφρικανική φυτεία. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,11 €/g Κωδικός προϊόντος: K07046
Βιολογικό μαύρο τσάι Rwanda Rukeri. Γιατί αυτός;

Ανακαλύψτε νέους ορίζοντες με το τσάι Rwanda Rukeri
Θέλετε να γευτείτε κάτι ιδιαίτερο; Μπορείτε να ζήσετε την πραγματικά μοναδική γεύση του μαύρου τσαγιού με το βιολογικό χαλαρό τσάι Rwanda Rukeri OP. Είναι ένα δυνατό μαύρο τσάι με σκούρο κόκκινο έγχυμα . Θα νιώσετε μια ελαφριά γλύκα και φρουτώδες, αλλά και βελούδινες γεύσεις καραμέλας. Για να απαλύνετε τη δύναμη αυτού του τσαγιού με πλούσια γεύση, προσθέστε λίγη κρέμα γάλακτος ή γάλα.
Αυτό το πιστοποιημένο βιολογικό τσάι καλλιεργείται σε ιδανικές συνθήκες που εγγυώνται την ποιότητά του. Έχει γεμάτο σώμα και πολύπλοκες πλούσιες γεύσεις. Θα ικανοποιήσει και τους πιο απαιτητικούς γνώστες του τσαγιού. Η ονομασία OP (Orange Pekoe) εγγυάται τσάι από τα κορυφαία, νεότερα φύλλα πλούσια σε πολύτιμες ουσίες . Πιείτε ένα τσάι της Ρουάντα από τα καλύτερα φύλλα, ιδανικό για απογευματινό διαλογισμό και απολαύστε αυτήν την εκπληκτική γευστική εμπειρία.
BIO τσάι Rwanda Rukeri OP - πώς να το προετοιμάσετε
Μια μετρημένη δόση τσαγιού από βότανα, δηλ. 13 g/l, ρίχνουμε βραστό νερό και αφήνουμε να εμποτιστεί για 3-5 λεπτά .

Διατροφικές αξίες του τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο:
| Ενεργειακή αξία: | 8 kJ / 2 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Ζάχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνες: | 0,4 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχία Αριθμός ΦΠΑ: CZ17944759 Αναγνωριστικό εταιρείας: 17944759
Σύνθεση
Βιολογικό μαύρο τσάι Rukeri

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Μαύρο |
| Γεύση | Πλήρης |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Υψηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Μέτρια (3-5 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 13 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Φυτικά |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Μαύρο |
| Γεύση | Πλήρης |
| Μορφή | Ολόκληρο φύλλο |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Υψηλή |
| Χρόνος έκπλυσης | Μέτρια (3-5 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 13 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Φυτικά |

Πώς να αναγνωρίσετε ποιοτικό χαλαρό τσάι
Τι είναι αυτό - ποιοτικό τσάι; Πώς να το αναγνωρίσετε, πού να αγοράσετε ποιοτικό τσάι και γιατί η ποιότητα του τσαγιού προέχει κατά την επιλογή του; Σήμερα θα μάθετε το τεστ 4 αισθήσεων, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε τους ποιοτικούς παράγοντες του καλού τσαγιού.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.





















