ΒΙΟ Ευκάλυπτος, φύλλα | Τσάι βοτάνων - συσκευασία: 50 γρ
ΒΙΟ Ευκάλυπτος, φύλλα | Τσάι βοτάνων - συσκευασία: 50 γρ
BIO Eucalyptus – ωφέλιμο τσάι για την αναπνευστική οδό. Το αρωματικό έγχυμα από φύλλα ευκαλύπτου σε βιολογική ποιότητα θα σας φέρει ανακούφιση και χαλάρωση. Το τσάι από ευκάλυπτο είναι γνωστό για τις αντισηπτικές του ιδιότητες. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,09 €/g Κωδικός προϊόντος: K07041
BIO Eucalyptus – ωφέλιμο τσάι για την αναπνευστική οδό. Το αρωματικό έγχυμα από φύλλα ευκαλύπτου σε βιολογική ποιότητα θα σας φέρει ανακούφιση και χαλάρωση. Το τσάι από ευκάλυπτο είναι γνωστό για τις αντισηπτικές του ιδιότητες. Περισσότερα
Πακέτο: 50 g 0,09 €/g Κωδικός προϊόντος: K07041
Φύλλα ευκαλύπτου ως φυτικό βιολογικό τσάι. Γιατί αυτός;

Ο ευκάλυπτος σας βοηθά να αναπνέετε
Τα φύλλα του ευκαλύπτου προέρχονται από ένα δέντρο με το ίδιο όνομα, χαρακτηριστικό της Αυστραλίας. Το άρωμα του ευκαλύπτου είναι τόσο χαρακτηριστικό του και μπορείτε να τον απολαύσετε στο έπακρο στο φλιτζάνι του τσαγιού σας. Ένα έγχυμα από φύλλα ευκαλύπτου, τα οποία είναι βιολογικής καλλιέργειας , θα αρωματίσει το σπίτι σας και θα ανακουφίσει την αναπνευστική οδό. Θα καλωσορίσετε ιδιαίτερα αυτήν την υποστήριξη την κρύα εποχή , όταν ένα κρύο απειλεί σε κάθε γωνιά.
Η υγιής αναπνοή σίγουρα θα σας φτιάξει τη διάθεση. Το τσάι από βότανα που παρασκευάζεται από βιολογικά φύλλα ευκαλύπτου είναι επίσης γνωστό για τις αντισηπτικές του ιδιότητες. Τα ευεργετικά αποτελέσματα του ευκαλύπτου είναι σαν ένα φυσικό χάδι ακόμα και τις πιο ξηρές μέρες .
BIO Τσάι ευκαλύπτου (φύλλα) - πώς να το προετοιμάσετε
Μια μετρημένη δόση τσαγιού από βότανα, δηλ. 13-18 g/l, ρίχνουμε βραστό νερό και αφήνουμε να εμποτιστεί για 5-10 λεπτά .

Διατροφικές αξίες του τσαγιού
100 ml τσαγιού* περιέχει κατά μέσο όρο:
| Ενεργειακή αξία: | 2 kJ / 1 kcal |
| Λίπη: | < 0,1 γρ |
| – εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα: | < 0,1 γρ |
| Υδατάνθρακες: | < 0,1 γρ |
| Σάκχαρα: | < 0,1 γρ |
| Πρωτεΐνες: | < 0,1 γρ |
| Αλας: | < 0,01 γρ |
* με βάση ένα έγχυμα που παρασκευάζεται από 3 g τσαγιού ανά 200 ml νερού
Αποθήκευση
Φυλάσσεται σε ξηρό μέρος.
Κατασκευαστής
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Τσεχική Δημοκρατία ΑΦΜ: CZ17944759 Αναγνωριστικό εταιρείας: 17944759
Σύνθεση
ΒΙΟ Φύλλα ευκαλύπτου

| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Φυτικά |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Αποσπασματικά |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 13-18 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Φυτικά |
| Πιστοποίηση | BIO |
|---|---|
| Ένα είδος τσαγιού | Φυτικά |
| Γεύση | Fine |
| Μορφή | Αποσπασματικά |
| Περιεκτικότητα σε καφεΐνη | Χωρίς καφεΐνη |
| Χρόνος έκπλυσης | Μεγάλη (5-10 λεπτά) |
| Θερμοκρασία νερού | Υψηλή (90-100 °C) |
| Συνιστώμενη δόση | 13-18 g/l |
| Αρωματικά τσάγια | Φυτικά |

Πώς να αναγνωρίσετε ποιοτικό χαλαρό τσάι
Τι είναι αυτό - ποιοτικό τσάι; Πώς να το αναγνωρίσετε, πού να αγοράσετε ποιοτικό τσάι και γιατί η ποιότητα του τσαγιού προέχει κατά την επιλογή του; Σήμερα θα μάθετε το τεστ 4 αισθήσεων, με το οποίο μπορείτε να εντοπίσετε τους ποιοτικούς παράγοντες του καλού τσαγιού.

5 βασικές ιδιότητες του νερού για την παρασκευή τσαγιού
Το τσάι σας είναι τόσο καλό όσο και το νερό σας. Αν θέλετε να έχετε την καλύτερη γεύση, άρωμα και καθαρότητα από το τσάι σας, πρέπει να δώσετε προσοχή στην καθαρότητα του νερού, τη σκληρότητα, τη θερμοκρασία και άλλες παραμέτρους.

























