Nuova Simonelli MDXS punainen
Nuova Simonelli MDXS punainen
Nuova Simonelli MDXS -ammattilaismylly on saanut valmistajilta lempinimen "The Silent Grinder". Se edustaa Nuova Simonellin myllyille tyypillistä laatua. Kun kyse on kahvimyllyn suorituskyvystä, koosta, hinnasta ja hiljaisuudesta, sinun on vaikea löytää kilpailijaa. Lisää
1 068,61 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K06324
Nuova Simonelli MDXS -ammattilaismylly on saanut valmistajilta lempinimen "The Silent Grinder". Se edustaa Nuova Simonellin myllyille tyypillistä laatua. Kun kyse on kahvimyllyn suorituskyvystä, koosta, hinnasta ja hiljaisuudesta, sinun on vaikea löytää kilpailijaa. Lisää
Tuotekoodi: K06324
Ammattikäyttöön tarkoitettu hiomakone Nuova Simonelli MDXS
- ✓ S ähkökäyttöinen espressomylly pienille ja keskisuurille yrityksille
- ✓ kahviloihin, ravintoloihin, hotelleihin
- ✓ o hjelmoitava jauhatuksen annostelu
- ✓ 65 mm teräksiset jauhinkivet
- ✓ puristumisen ja sähköstaattisuuden estojärjestelmä
- ✓ jauhatusnopeus noin 2-2,5 g/s
- ✓ 2, 8" kosketusnäyttö
- ✓ erittäin hiljainen hionta "Silent-block"-tekniikan avulla
- ✓ Hiontahäviön mikrometrisäätö
- ✓ vaativampiin operaatioihin Nuova Simonelli MDJ -versiossa

Nuova Simonelli MDXS hiljainen kahvimylly kahvilamyllyssä
Italialaiset ammattilaiset ja perinteisen kahviteknologian brändi Nuova Simonelli on "kouluttanut" tuhansia maailmankuuluja baristeja tuotteillaan. Mitä ammattilaiset arvostavat eniten MDXS-myllyssään? Ennen kaikkea luotettavuutta, joka Nuova Simonellilla on lähes synonyymi tuotemerkille. Helppokäyttöisyys, kahvinvalmistusprosessin nopeuttaminen, miellyttävän hiljainen jauhatus ja yksityiskohtien huomioiminen.
Mylly jauhaa nopeudella 2 g/s. Halkaisijaltaan 65 mm: n ruostumattomasta teräksestä valmistetut jauhatuskivet istuvat täydellisesti paikoilleen, jotta jauhatuksen epätarkkuus vältetään. Sitä vastoin MDXS-mylly on erinomainen jauhetun kahvin vakauden ja tasalaatuisuuden säilyttämisessä. Myllyn suppilon vieressä olevalla säätönupilla voidaan valita jauhatuksen hienous kätevästi, ja itse säätö on mikrometrinen. Näin baristalla on täydelliset edellytykset erinomaisen espresson valmistamiseen.

MDXS Nuova Simonelli on ammattilaisten mylly.
Myllyn vankka teräsrakenne takaa sen kestävyyden. Uusi teräksinen annosteluputki on irrotettava ja helppo puhdistaa. Anti-crush-järjestelmän ansiosta mylly jauhaa aina tasaisen erän ja ehkäisee staattista sähköä, mikä helpottaa baristan työtä ja vähentää kahvijäämien määrää.
Tasaisen laadukas ja nopea jauhatus merkitsee baristalle enemmän huolellisuutta espresson valmistuksen muissa vaiheissa. Mylly on myös erittäin helppo puhdistaa ja huoltaa. Kokeneiden ammattilaisten lisäksi mylly auttaa myös aloittelevia baristeja yksinkertaisella käytöllä intuitiivisen kosketusnäytön avulla.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kosketa |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1600 |
| Materiaali | Metalli, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 900 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 400 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 2-2,5 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 60 |
| Leveys (cm) | 21 |
| Syvyys (cm) | 29 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kosketa |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 1600 |
| Materiaali | Metalli, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kahvilat, Espressobaari, Ravintola, Hotelli, Makeiset |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 900 |
| Käyttää | Ammattilainen |
| Virrankulutus (W) | 400 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 2-2,5 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Laatu, Premium |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 65 mm |
| Korkeus (cm) | 60 |
| Leveys (cm) | 21 |
| Syvyys (cm) | 29 |


























